Jelínek (SPD): Co bych změníl v dopravě v Olomouckém kraji

01.10.2020 17:32

Poslanec parlamentu ČR, krajský zastupitel, absolvent Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině, dnes Žilinská univerzita, v oboru Stavba a obnova železnic. Co by změnil v dopravě v Olomouckém kraji kandidát č. 2 do krajského zastupitelstva?

Jelínek (SPD): Co bych změníl v dopravě v Olomouckém kraji
Foto: SPD
Popisek: SPD - Svoboda a Přímá Demokracie
reklama

Doprava je důležitá součást jak ekonomiky, tak i každodenního života. Na dopravu je vydáváno v rámci kraje velké množství financí. Většina slibů vlády zůstává nerealizována. Neustálý evergreen špatného stavu vozovek, obchvaty obcí, tangenty, silnice 35 Pardubice-Mohelnice, D1 úsek M1 Říkovice-Přerov, D55 usek M5 Olomouc-Kokory a další, lze řešit produktivním vynakládáním financí. Tlak kraje na změnu zákona o zadávání veřejných zakázek pro preferenci lokálních dodavatelů a zaměstnanců tak, jak je to např. v legislativě Rakouska by v současné době potřeby podpory naší ekonomiky byl jedním z řešení. Snížení nákladů by přinesla i větší koordinace rekonstrukcí silnic mezi ŘSD a Správou silnic OK.

Vytvoření jasného a přehledného systému informování občanů a samospráv o dopravních opatřeních včetně grafické mapy se zakreslením, plánovaných a probíhajících akcí včetně objížděk by ušetřilo lidem v peněženkách více peněz na běžný život. Tímto ušetřením pohonných hmot uděláme i více pro životní prostředí a ne utrácením za nesmyslné elektromobily, tak jak nás k tomu nutí Evropská unie.

Další oblastí je dopravní obslužnost. Při vyjednávání dopravní obslužnosti je nutné vyžadovat rozšíření dopravních prostředků o malé autobusy a dodávkové automobily. Zlepšením produktivity by nemuselo docházet k neoprávněnému zvyšování doplatků obcí na dopravní obslužnost a opět ušetření peněz pro občany. Každodenní dojíždění do práce, školy, za zdravím i kulturou musí být řešeno hromadnou dopravou a ne individuální automobilovou dopravou, která klade obrovské nároky na parkovací plochy, které mohou být využity pro zeleň.

(převzato z Profilu)

Článek byl převzat z Profilu Ing. Pavel Jelínek, PhD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Smutný týden zmatků, rozkladu, smutku, času bez vize

6:34 Laudát (KAN): Smutný týden zmatků, rozkladu, smutku, času bez vize

Komentář na facebookovém profilu k událostem posledních dnů.