Jihočeský kraj: Projekt „Chci rozumět svým vnoučatům“ slaví úspěch

22.03.2014 6:42

Krajský projekt „Chci rozumět svým vnoučatům“ pokračuje dál úspěšně na jihu Čech. Po Českých Budějovicích, kde pilotně odstartoval, se do něj zapojují všechna bývalá okresní i další města v kraji. Jeho náplní je výuka angličtiny a němčiny pro seniory s vnoučaty. Kurzy jsou zdarma.

Jihočeský kraj: Projekt „Chci rozumět svým vnoučatům“ slaví úspěch
Foto: archiv kraje
Popisek: Jiří Zimola
reklama

„Uvedený projekt navazuje na loňský, rovněž úspěšný, krajský projekt angličtiny pro seniory. Tentokrát jsme se ale rozhodli výuku rozšířit i pro jejich vnoučata a přidat německý jazyk. Prarodiče totiž děti v odpoledních hodinách často hlídají, takže jim touto formou nabízíme smysluplně strávený volný čas," vysvětlil hejtman Jiří Zimola. „Zároveň to odráží skutečnost, že s výukou cizích jazyků se nyní u dětí začíná ve stále mladším věku,“ dodal.

Výuka angličtiny a němčiny pro seniory s vnoučaty byla zahájena 22. října 2013 v Domě dětí a mládeže (DDM) v Českých Budějovicích. Další kurzy zde pak odstartují počátkem dubna. Podobně tomu tak bude i Ledenicích, Lišově a Týně nad Vltavou.

V Českém Krumlově, Kaplici, Prachaticích, Strakonicích a Táboře už výuka odstartovala. Na konec března ji pak plánují zahájit v Písku a v dubnu ji spustí i v Jindřichově Hradci.

Kurzy jsou určené pro začátečníky a mírně pokročilé, tedy především pro děti předškolního a raného školního věku. Základní jazyková výuka je zaměřena na obě generace současně.

Celou akci zastřešují jednotlivé DDM, které poskytují i prostory pro výuku, zajišťují pedagogy a učební pomůcky. Jejich zřizovatelem je Jihočeský kraj, jenž mezi ně na tento projekt rozdělil 500 tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ČSSD
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

17:36 Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

Hnutí SPD dlouhodobě navrhuje zavedení přímé volby hejtmanů, primátorů a starostů. Vláda ANO, ČSSD s…