Jihomoravský kraj: Připravuje se soutěž na výrobu exponátů v Moravian science centru Brno

18.10.2013 6:43 | Zprávy

O postupu projektů Jihomoravského kraje v oblasti regionálního rozvoje hovořil na tiskové konferenci po jednání krajské rady ve čtvrtek 17. října 2013 náměstek hejtmana Václav Božek.

Jihomoravský kraj: Připravuje se soutěž na výrobu exponátů v Moravian science centru Brno
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Hejtman Michal Hašek na vyhlášení soutěže České hlavičky 2013

„Po otevření budovy Kompetenčního centra v Kuřimi v areálu bývalého výpočetního střediska TOS Kuřim se nyní budova vybavuje přístroji zejména pro zkušebnictví, vše by mělo být dokončeno v prosinci. Postupuje rovněž projekt Moravian science centre Brno. Dokončen byl projekt expozice, víme už jaké exponáty zde budou a připravuje se soutěž na výrobu těchto exponátů. Čeká nás také konkurs na ředitele centra, ten současný je funkcí pověřen. V případě obnovy vily Löw Beerů v Brně na Drobného ulici pokračuje rekonstrukce. V současné době byly zjištěny statické poruchy původní stavby a nové objevy v rámci restaurátorských průzkumů, krajská rada dnes proto schválila dodatek ke smlouvě o provedení stavebních a zahradnických prací při obnově této vily,“ uvedl náměstek hejtmana Václav Božek.

Náměstek Božek rovněž informoval o projektu spolupráce v oblasti cykloturistiky s Trenčínským samosprávným krajem a účasti Jihomoravského kraje na středoevropských veletrzích cestovního ruchu v příštím roce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

14:01 Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k chystaným novotám ve zdravotnictví.