Jílková (KDU-ČSL): Sex bez souhlasu je prostě znásilnění

15.07.2022 10:48 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k redefinici znásilnění.

Jílková (KDU-ČSL): Sex bez souhlasu je prostě znásilnění
Foto: Jdeme do toho spolu
Popisek: SPOLU - koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09

Sex bez souhlasu je prostě znásilnění.

Ale zatím ne podle našeho právního řádu. Aby se podle současné úpravy jednalo o znásilnění, musí být použito násilí, pohrůžka nebo překonán odpor. Když oběť zamrzne nebo se nezmůže na odpor, stěží se pak takové případy u soudu dokazují a policie je nechce ani jako znásilnění kvalifikovat.

Proto Česko potřebuje novou definici znásilnění, které je založeno na souhlasné vůli  druhé osoby. Třeba takové Irsko zavedlo takovou definici už v roce 1981.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

A co přesně jste proto, co tvrdíte, udělali, když jste byli ve vládě?

,,Hnutí ANO dlouhodobě prosazuje energetickou soběstačnost, stabilní sítě a realistický přechod k udržitelnosti." PS: Myslíte, že za blackout může tato vláda? A kdybyste byli ve vládě, vypláceli byste za něj odškodnění?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová (Trikolora): Ne dvojí metr, ale dvojí kilometr

16:14 Majerová (Trikolora): Ne dvojí metr, ale dvojí kilometr

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dvojí spravedlnosti v ČR.