Jiránek (ODS): Růžovým polem se průběžně zabývá vedení města. Uskutečnilo se další jednání s investorem

20. 1. 2019 20:33

Jak to bude s Růžovým polem? Oblast pro relaxaci a sport nebo Globus? Otázky, které řeší kladenský magistrát.

Jiránek (ODS): Růžovým polem se průběžně zabývá vedení města. Uskutečnilo se další jednání s investorem
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek v Olomouci

Druhé jednání nového vedení města s investorskou společností, která chce na Růžovém poli postavit Globus, se uskutečnilo tento čtvrtek. Růžové pole by podle radních mělo sloužit zejména pro relaxaci a sport. Obchodů je totiž v dané oblasti dostatek a smlouva uzavřená s investorem za minulého vedení magistrátu je pro město Kladno velmi nevýhodná.
Růžové pole

První pracovní schůzka se konala koncem loňského roku. Došlo na ní k představení a seznámení se s aktuálními pozicemi obou stran.

„Na včerejším jednání mimo jiné zaznělo, že jsme si vědomi investic společnosti, která chce postavit hypermarket i jejího závazku vůči Globusu. A také faktu, že je nutné řádně zjistit dopad stavby na životní prostředí, tzv. EIA, kterou investor nedávno stáhnul a dle všeho bude podávat znovu“ říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: „I proto nyní chceme detailně prověřit všechny skutečnosti včetně dopadů plánovací smlouvy, uzavřené 14 dní před volbami a velmi nevýhodné pro město. Obavy máme například z dopravy, křižovatka by nápor aut směřujících k hypermarketu nemusela zvládnout.“

„Otázka životního prostředí a kvality života obyvatel je pro nás zásadní. Větší dopravní zátěž související s obchody znamená větší exhalaci a hluk. Nejde přitom o Globus jako takový, ale o jeho umístění, v oblasti už jsou například stavebniny,“ říká statutární náměstek primátora města Kladno Tomáš Kutil a dodává: „Na první schůzce nás investor ujistil, že plánovací smlouvu nechce zneužít. Klíčové však bude, jak dopadne EIA a další povolovací procesy.“

V Kladně je přitom v současné době velká poptávka po bytech, z nabídky developerů mizí zpravidla ještě před tím, než se postaví. O situaci kolem Růžového pole bude vedení města veřejnost průběžně informovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Sazby přímých plateb pro rok 2019

22:30 Ministr Toman: Sazby přímých plateb pro rok 2019

Ministr zemědělství Miroslav Toman podepsal výši sazeb pro přímé platby na letošní rok. Jde napříkla…