Jiránek (ODS): V Kročehlavech se vymění plynovod

17.02.2019 16:50

Zhruba padesát nevhodně vysázených stromů bude třeba vykácet na sídlišti Kladno-Kročehlavy v souvislosti s výměnou plynovodu. Stane se tak do konce března, tedy v době vegetačního klidu. Na to naváže nutná výměna zastaralého plynového potrubí, které je v místě nejméně padesát let.

Jiránek (ODS): V Kročehlavech se vymění plynovod
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Dan Jiránek

Rekonstrukce plynovodu se týká ulic Ukrajinská, Obránců míru, Polská, Bulharská, Vitry, Bělehradská, Na Růžovém poli a Wednesbury. Aby se plynové potrubí mohlo vyměnit, musí se nejdříve vykácet stromy, které jsou přímo na vedení, nebo v jeho bezprostřední blízkosti. Je jich zhruba padesát. „Pokácet stromy, které kdosi před rokem 1989 nevhodně vysázel, je podle šetření našeho odboru životního prostředí naprosto nezbytné. Z praktického i zákonného pohledu. Legislativa totiž říká, že v ochranném pásmu plynovodu, které je stanoveno na jeden metr na každou stranu od vedení, nesmí být sázeny žádné dřeviny,“ vysvětluje opatření primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: „Trasy potrubí totiž musí být v souvislosti s případnými opravami naprosto čisté, což se bohužel v minulosti nebralo v potaz.“

Práce se uskuteční v několika fázích, během nich je třeba mimo jiné počítat s dopravními výlukami a odstávkami dodávek zemního plynu. Obyvatelé Kročehlav o tom budou informováni všemi dostupnými prostředky. „Doporučujeme sledovat web města i sociální sítě, informace domácnostem, kterých se daná věc týká, přijdou také do schránek. Za zásadní kromě dostatku srozumitelných podkladů považujeme samozřejmě také to, aby stavba v žádné fázi neomezila průjezd složek integrovaného záchranného systému nebo svoz odpadu,“ říká statutární náměstek primátora Tomáš Kutil a dodává: „Stavební práce chceme logicky koordinovat i s blokovým čištěním, které začíná v dubnu. Během celé akce budeme klást důraz na dodržování harmonogramu a ochranu zeleně.“

Diskuse k výměně plynovodu v Kročehlavech se kromě primátora Dana Jiránka a jeho náměstků Tomáše Kutila a Oldřicha Černého zúčastnil také předseda Komise Rady města Kladno pro životní prostředí Petr Soudek či vedoucí odboru životního prostředí magistrátu města Kladno Radovan Víta. Konkrétní informace poskytl a na dotazy účastníků setkání odpovídal i Jaroslav Štika ze společnosti GridServices, která v rámci skupiny Innogy výměnu potrubí v Kročehlavech zajišťuje.

K rekonstrukci plynovodu na největším kladenském sídlišti v Kročehlavech dojde po více než padesáti letech. Změna má vést ke stabilnějším dodávkám zemního plynu a snížit poruchovost. Rovněž se má zvýšit bezpečnost systému, a to díky využití modernějších technologií a přepojením z nízkotlaku na středotlak. Náklady na rekonstrukci se předpokládají ve výši 15 milionů korun, stavba má začít letos v dubnu a skončit stejný rok v září. V prvních týdnech budou na začátku a konci staveniště umístěny informační cedule i se jmény vedoucího stavby a technického dozoru. Lidé tu najdou také telefonní čísla, kam bude možné volat dotazy či připomínky ke stavbě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Občané ČR nesmí platit za podnikání premiéra Babiše, víme, jak na to dohlédnout

22:56 ODS: Občané ČR nesmí platit za podnikání premiéra Babiše, víme, jak na to dohlédnout

ODS trvá na tom, že podnikání premiéra nesmí zaplatit občané ČR z vlastních kapes. Předseda strany P…