Jiří Mihola (KDU-ČSL) se setkal se zástupci Asociace pro domácí vzdělávání

19.02.2015 12:52

Předseda Poslaneckého klubu KDU-ČSL a místopředseda Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu PČR Jiří Mihola se ve středu 18. 2. 2015 setkal se zástupci Asociace pro domácí vzdělávání, s nimiž projednal možnosti legislativní přípravy novely školského zákona zahrnující domácí vzdělávání žáků na druhém stupni ZŠ.

Jiří Mihola (KDU-ČSL) se setkal se zástupci Asociace pro domácí vzdělávání
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jiří Mihola
reklama

Zástupkyně Asociace pro domácí vzdělávání Jana Simonová, Veronika Viewegová a Anna Třešňáková ocenily, že se s přípravou novely školského zákona, která umožní individuální vzdělávání na druhém stupni ZŠ, začalo opravdu ihned. „Minulý pátek jsem ve sněmovně přislíbil poslaneckou novelu školského zákona. Nemám rád zbytečné odklady, proto jsem hned pár dnů nato oslovil ty, kterých se novela bude týkat nejvíc,“ okomentoval setkání Jiří Mihola, který má v plánu přizvat k práci na novele zástupce všech poslaneckých klubů.

„S asociací jsme se dohodli na uspořádání odborného semináře, na nějž budou pozváni nejen poslanci napříč sněmovnou, ale také odborníci z pedagogických fakult a zahraniční experti, kteří se věnují oblasti vzdělávání,“ řekl Mihola a dodal: „Mám v této věci plnou důvěru prezidenta Asociace pro domácí vzdělávání Martina Klusoně a jsem přesvědčen, že ji nezklamu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kdu.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Všichni žáci a studenti se musí vrátit do škol

22:33 Okamura (SPD): Všichni žáci a studenti se musí vrátit do škol

Komentář na facebookovém profilu k opatřením proti covidu-19.