Jirků (Svobodní): Ministerské obcházení zákona

7. 8. 2015 9:20

Zamyšlení nad postupem ministerstva financí při zavádění elektronické evidence tržeb.

Jirků (Svobodní): Ministerské obcházení zákona
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů
reklama

Přijde vám jako normální a běžný postup, jakým ministerstvo financí postupuje při zavádění elektronické evidence tržeb?

Připravuje se financování při veškeré soudnosti pochybného systému ještě v okamžiku, kdy ani není jasné a uzákoněné, zda a v jaké míře bude existovat. To vše financováno přes účelově založený státní podnik, aby byl obejit zákon o veřejných zakázkách, a ty tak mohly být přiděleny bez výběrového řízení.

Stejný postup, jaký pro prosazení svého cíle využívá náš současný ministr financí je totiž tentýž, jaký on sám i jeho hnutí ANO2011 v minulosti hlasitě kritizovali. Není vám to divné?

Pochybnost ovšem nevyvolává jen tento postup, ale i samotný návrh zákona. Chybí v něm podstatné časti, které mají být údajně dodány až později vyhláškou a bez kterých je ve své podstatě ke svému deklarovanému účelu nepoužitelný.

Myslíte si, že našemu ministrovi jde pouze o vybrání vyšší částky na DPH a tím navýšení rozpočtu, nebo je jeho motivem i něco mnohem méně altruistického? Jako třeba obchodní a finanční data o konkurenci?

V našem rozpočtu existuje mnoho černých děr v podobě státních podniků a účelových dotací, kudy utíkají o několik řádů vetší částky. Zde lze ušetřit. Jaký smysl má donekonečna vymýšlet nové způsoby, jak ještě víc odírat občany této země?

Osoba ministra financí by se měla starat o rozumný rozpočet bez excesů. To znamená zbytečně nebrat lidem z peněženek víc, než je nezbytně nutné a zároveň se vyvarovat utrácení za zbytečnosti. Přijde vám, že tuto funkci v současnosti naplňuje? Mně tedy ne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Vytvoříme pandemickou krizi a následně vás ochráníme

9:41 Vích (SPD): Vytvoříme pandemickou krizi a následně vás ochráníme

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) míní, že vývoj pandemie koronaviru je tak vážný, že nastal čas max…