Jirků (Svobodní): Ministerské obcházení zákona

07.08.2015 9:20

Zamyšlení nad postupem ministerstva financí při zavádění elektronické evidence tržeb.

Jirků (Svobodní): Ministerské obcházení zákona
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Přijde vám jako normální a běžný postup, jakým ministerstvo financí postupuje při zavádění elektronické evidence tržeb?

Připravuje se financování při veškeré soudnosti pochybného systému ještě v okamžiku, kdy ani není jasné a uzákoněné, zda a v jaké míře bude existovat. To vše financováno přes účelově založený státní podnik, aby byl obejit zákon o veřejných zakázkách, a ty tak mohly být přiděleny bez výběrového řízení.

Stejný postup, jaký pro prosazení svého cíle využívá náš současný ministr financí je totiž tentýž, jaký on sám i jeho hnutí ANO2011 v minulosti hlasitě kritizovali. Není vám to divné?

Pochybnost ovšem nevyvolává jen tento postup, ale i samotný návrh zákona. Chybí v něm podstatné časti, které mají být údajně dodány až později vyhláškou a bez kterých je ve své podstatě ke svému deklarovanému účelu nepoužitelný.

Myslíte si, že našemu ministrovi jde pouze o vybrání vyšší částky na DPH a tím navýšení rozpočtu, nebo je jeho motivem i něco mnohem méně altruistického? Jako třeba obchodní a finanční data o konkurenci?

V našem rozpočtu existuje mnoho černých děr v podobě státních podniků a účelových dotací, kudy utíkají o několik řádů vetší částky. Zde lze ušetřit. Jaký smysl má donekonečna vymýšlet nové způsoby, jak ještě víc odírat občany této země?

Osoba ministra financí by se měla starat o rozumný rozpočet bez excesů. To znamená zbytečně nebrat lidem z peněženek víc, než je nezbytně nutné a zároveň se vyvarovat utrácení za zbytečnosti. Přijde vám, že tuto funkci v současnosti naplňuje? Mně tedy ne.

reklama

autor: PV

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berg (Zelení): Pojďme už konečně zapomenout na „Den bez aut“

23:08 Berg (Zelení): Pojďme už konečně zapomenout na „Den bez aut“

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k jednorázovým kampaním