Johnová (Praha sobě): Nová výjezdová stanoviště pro pražskou záchranku

11.02.2021 7:33 | Zprávy
autor: PV

Síť výjezdových stanovišť Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy (ZZS HMP) se po šesti letech opět rozroste.

Johnová (Praha sobě): Nová výjezdová stanoviště pro pražskou záchranku
Foto: Twitter
Popisek: Milena Johnová

Radní Milena Johnová a zástupci Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) se dohodli s vedením pražské záchranky a řediteli Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi a Nemocnice Na Františku na zřízení dvou výjezdových stanovišť v prostorách těchto nemocnic. Do roka by měla obě výjezdová stanoviště začít sloužit svému účelu. Cílem je zachovat nízké dojezdové časy záchranářů k akutním situacím navzdory rostoucímu městu, počtu obyvatel i houstnoucí dopravě.

„Aby se záchranáři dostali k Pražanům co nejdříve a mohli poskytnout pomoc co nejrychleji, je nesmírně důležité mít dobrou síť výjezdových stanovišť, moderní vozy a vybavení a také kvalitní zázemí. Je až s podivem, v jak nedůstojných podmínkách musí pracovat lidé, kteří zachraňují lidské životy. Jsem ráda, že se nám v poslední době daří splácet letitý dluh města vůči pražským záchranářům. Zajištění důstojných pracovních podmínek považuji za projev uznání a respektu práce záchranářů,” řekla Milena Johnová, radní pro oblast zdravotnictví a sociální politiky.

Jako první by mělo být hotové výjezdové stanoviště v Praze 1 v areálu Nemocnice Na Františku. Se zahájením jeho provozu se počítá koncem letošního roku. Nemocnice na Františku poskytne pražským záchranářům část svých přízemních prostor, které nyní využívá jako sklad, a magistrát tyto prostory na své náklady zrekonstruuje a stavebně přizpůsobí potřebám záchranářů. Na tomto stanovišti bude fungovat jeden tým záchranářů, který bude mít k dispozici parkovací stání pro dvě sanitní vozidla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Odmítáme zvýšení daně z nemovitosti

14:01 Okamura (SPD): Odmítáme zvýšení daně z nemovitosti

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k požadavku Evropské komise, aby se v ČR zvýšila daň …