Není snad pro rodiče krásnějšího pocitu než vidět ty rozzářené oči u stromečku. Není krásnějšího pocitu, alespoň pro člověka s dobrým srdcem, než udělat radost druhému. I dospělému.
Ta dobrá srdce ale často spláčou, a to usedavě, a některá dokonce i přestanou bít. A to je pak, panečku, velmi smutné podívání, když se dozvíte, že vám vaše milovaná osoba chtěla udělat radost a dostala se kvůli tomu do problémů, které nakonec třeba neunesla. Zvláště právě před Vánoci se to kolem nás hemží nabídkami lákavých, rychlých a velmi snadných půjček, kterým prostě neodoláte! Pastmi lichvářů.
Na našem trhu je dnes přes na 400 různých nebankovních společností poskytujících půjčky. Stále se objevují nové, hlavně před Vánocemi. Nikdo přitom nekontroluje jak tyto firmy jednají, jak mají nastavené smlouvy, dokud nedojde k jejich vyšetřování policií. To už ale obvykle bývají poškozeny stovky klientů, stovky nešťastných. V podstatě stačí mít jen živnostenský list a můžete si hrát na “banku“. Spustit další lichvu. Média se doslova hemží nabídkami těchto lichvářů. Ti rádi půjčí každému, i člověku ve finančních problémech. Výdělek mají totiž zaručený. Buď vydělají na vysokých úrocích hned, anebo tím, že z dlužníka udělají za pomoci exekutora doživotního otroka. Obrana je jediná – nepůjčovat si. O tom, jak takové půjčky často končí, se asi před Vánoci psát nehodí. Možná bych ale psát stejně měl. Pro výstrahu!

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV