Jurečka (KDU-ČSL): Jeseníky, region, který má své problémy

12. 11. 2019 20:32

Komentář na facebookovém profilu

Jurečka (KDU-ČSL): Jeseníky, region, který má své problémy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Jeseníky, nádherné hory, kam rádi jezdíme za krásnou přírodou v každém ročním období. Ale také region, který má své problémy, který se vylidňuje, kde není jednoduché podnikat, region který stárne, kde jsou specifické problémy. Jako politik sem pravidelně jezdím a snažím se setkávat s lidmi z různých oblastí společenského života.

Dnes jsem měl možnost navštívit Rejvíz a vidět malé muzeum tkalcovství, které odkazuje na kdysi obrovský sektor tkalcovství, který kdysi zaměstnával tisíce lidí v tomto kraji a byl zdrojem obživ tisíců rodin. Dnes již toto malé muzeum na Rejvízu funguje díky několika nadšeným lidem prakticky bez jakékoliv veřejné podpory jen díky návštěvníkům.

Žádná společnost se neobejde bez solidarity a pomoci, i tady v Jeseníkách působí Charita Česká republika, která zde poskytuje své služby stovkám lidí, kteří potřebuji pomoci. V Javorníku jsem s paní ředitelkou mohl vidět probíhající rekonstrukci domova pro seniory, který v příštím roce opět nabídne své zrekonstruované prostory pro klienty.

Bez firem, živnostníků, kteří vytvářejí pracovní místa by se tento region a jeho rozvoj nemohl realizovat. Proto jsem byl rád, že jsem dnes mohl vidět na vlastní oči výrobu zemědělské techniky ve firmě WTC Písečná. Zajímavé bylo slyšet od pana majitele Ťulpíka o jeho budoucích plánech, ale i problémech.

Všem díky za jejich čas, který mi věnovali a mým kolegům z KDU-ČSL v Jeseníku.

Díky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bartošek (KDU-ČSL): Rýsuje se spolupráce v rámci krajských voleb s ODS

22:27 Bartošek (KDU-ČSL): Rýsuje se spolupráce v rámci krajských voleb s ODS

Komentář na facebookovém profilu k regionální politice strany