KDU-ČSL: Chceme garanci, že uhlí z Bíliny půjde primárně do tepláren

20.10.2015 22:07 | Zprávy
autor: PV

Prolomení limitů na dole Bílina jen s garancí přednostního dodávání uhlí do tepláren a férového nakládání prostředků na rekultivaci dolu – to jsou podmínky KDU-ČSL právě k plánovanému prolomení Bíliny.

KDU-ČSL: Chceme garanci, že uhlí z Bíliny půjde primárně do tepláren
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Představitelé strany zároveň dodávají, že nepřípustné je prolomení limitů na dole ČSA i bourání Horního Jiřetína.

„KDU-ČSL od samotného počátku, kdy se začalo o prolomení Bíliny hovořit, žádá garanci, aby uhlí z tohoto dolu bylo určeno především pro teplárny. Dalším naším požadavkem bylo férové nakládání s prostředky na rekultivaci. A co je také velmi důležité – požadujeme, aby hranice těžebního prostoru nebyla blíže, než 500 metrů od zastavěného území obce,“ řekl Marian Jurečka, 1. místopředseda KDU-ČSL.

Podle KDU-ČSL je také nutné přistoupit k otázce těžby jiným způsobem, než dosud.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.