KDU-ČSL: Chceme znát důvod odvolání dozorčí komise ČT

14.11.2020 12:28

Lidovci kritizují nečekané odvolání dozorčí komise České televize Radou ČT. Považují to za další útok na veřejnoprávní média.

KDU-ČSL: Chceme znát důvod odvolání dozorčí komise ČT
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL
reklama

Poslankyně KDU-ČSL a členka sněmovního volebního výboru Pavla Golasowská proto iniciovala na příští týden schůzi výboru, na které bude požadovat vysvětlení celé situace. „Věřím, že zástupci Rady ČT na svolaném výboru všechno objasní a vysvětlí, aby nebylo do budoucna ani teď ohroženo fungování ČT jako veřejnoprávního média,“ uvedla poslankyně Golasowská.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 12908 lidí

Kromě náhlého odvolání dozorčí komise chce znát také důvod nesouhlasu Rady ČT o odkupu pozemků kolem budovy ostravského studia ČT. Tímto rozhodnutím hrozí odprodej cizímu zájemci, v jehož důsledku mohou nastat vážné komplikace s přístupem do budovy ostravského studia ČT.

„Jako poslankyni za KDU ČSL za Moravskoslezský kraj mi záleží na fungování Televizního studia Ostrava a pokud je ohroženo jakoukoliv překážkou, je potřeba věc vysvětlit a řešit," uvedla poslankyně Golasowská.

Krok většiny členů Rady ČT odsoudil i předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. „To, co se odehrálo na Radě ČT, je naprosto za hranou normálního chápání! Odvolání dozorčí komise rady bez jakéhokoliv řádného zdůvodnění nelze chápat jinak než jako další cílenou destrukci veřejnoprávní televize. Kritika musí být s fakty!“ uvedl dříve předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Během nouzového stavu odvolala Rada ČT dozorčí komisi České televize. Nevíme proč, nevíme za co, nevíme pro koho, nelze se odvolat. Budu se ptát. Toto je pokus o likvidaci média veřejnoprávní služby. Lidmi, kteří vědí možná hodně o služebnictví, ale ne o veřejné službě,“ doplnil předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL a místopředseda Jan Bartošek.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

  • KDU-ČSL
  • KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Nelze dopustit, aby podnikatelům hrozila pokuta za porušení nejasných pravidel

22:02 Senátor Láska: Nelze dopustit, aby podnikatelům hrozila pokuta za porušení nejasných pravidel

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 19. ledna 2021 ke krizovému zákonu