KDU-ČSL: Michaela Blahová vyhrála první kolo senátních voleb

20.05.2018 18:12

Michaela Blahová (KDU-ČSL) postoupila do druhého kola doplňovacích senátních voleb na Zlínsku. Dostala nejvíc hlasů ze všech kandidátů - 24,18 procenta.

KDU-ČSL: Michaela Blahová vyhrála první kolo senátních voleb
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL
reklama

V pracovní oblasti se Michaela Blahová věnovala rodinám, zejména dětem a seniorům. Pracovala například jako pastorační asistentka olomouckého arcibiskupství, na starosti měla organizaci projektů pro rodiny s dětmi. V centru Domovinka pak vedla denní služby pro seniory. Od roku 2016 je členkou Rady Zlínského kraje pro sociální oblast, rodinnou politiku a neziskový sektor.

„Všem moc děkuji za podporu, mám ohromnou radost," řekla k výsledkům dnešních voleb Michaela Blahová. Ta mimo jiné působí v krajském Sdružení žen KDU-ČSL, kde vykonává funkci předsedkyně. Je členkou Krajského výboru KDU-ČSL pro Zlínský kraj a také členkou Celostátní konference KDU-ČSL. Nejde opomenout i její další aktivity – je například organizátorkou regionální Tříkrálové sbírky a pravidelně pořádá akce na podporu tradic a komunitního setkávání.

„Celý život se ráda setkávám s lidmi a snažím se pomáhat těm, kteří si sami pomoci nemohou nebo si pomoc zaslouží. I z toho důvodu jsem pracovala v sociálních službách, např. v Charitě Zlín jako vedoucí střediska Domovinka nebo jako dobrovolník v klubu maminek a podobně,“ přiblížila své činnosti Michaela Blahová.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

  • KDU-ČSL
  • KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.

„Na druhou stranu vím, i díky mému ekonomickému vzdělání, že k solidaritě patří i zodpovědnost. Velmi si vážím pracovitých lidí, kteří se řádně starají o své děti, rodiče, nemocné nebo o své okolí. A tento přístup zodpovědné solidarity bych chtěla prosazovat i jako senátorka. Být aktivní i prospěšná pro lidi, obce a firmy z našeho regionu,“ okomentovala Blahová svou kandidaturu

Michaela Blahová je vdaná a má čtyři děti. Žije ve Zlíně a mezi její záliby patří cyklistika, lyžování nebo čtení knih.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hannig (Rozumní): Výrok týdne

12:09 Hannig (Rozumní): Výrok týdne

Člen ODS, předseda Senátu Miloš Vystrčil, včera v CNN Prima News propagoval základní myšlenku Marxov…