KDU-ČSL: Stanovisko k povolební situaci v Bělorusku

11.08.2020 15:17 | Zprávy
autor: PV

"Prezidentské volby v Bělorusku znamenají další promeškanou příležitost k demokratizaci, po které v minulých týdnech volaly desítky a možná stovky tisíc obyvatel země, využívajíce svých ústavou garantovaných práv. Naprosto nepřiměřené násilí uplatňované právě teď v ulicích Minsku a v dalších městech vůči těm, kteří se nechtějí smířit se zfalšovanými volbami, jsou jen dalším důkazem nelegitimity Aljaksandra Lukašenka," konstatoval místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík, předseda Výboru pro evropské záležitosti PSP.

KDU-ČSL: Stanovisko k povolební situaci v Bělorusku
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Česká republika je hrdá na svou již přes dvě desítky let trvající podporu běloruské občanské společnosti a demokratické opozice a fakt, že se stala novým domovem mnoha Bělorusů, kteří museli svou zemi v minulosti z politických důvodů opustit. "KDU-ČSL vždy zastávala politiku podpory demokracie a lidských práv, ve vládě i v Parlamentu," konstatoval lidovecký předseda Marian Jurečka.

Vyzýváme vládu České republiky, aby se podobně jako v letech 2006 a 2010 jednoznačně postavila na stranu spravedlnosti, demokracie a lidských práv v Bělorusku a zejména, aby:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

V Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země

Souhlasím s vámi v tom, v Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země. Ale nemyslíte, že je to vina vás všech politiků? Myslíte, že nás teď EU spasí a daným regionům pomůže? Tvrdíte, že funguje nějaký fond? Jestli to tak je, proč se situace nelepší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Předložíme zákon na zpřísnění podmínek pro pobyt cizinců v ČR

8:02 Okamura (SPD): Předložíme zákon na zpřísnění podmínek pro pobyt cizinců v ČR

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ukrajinským uprchlíkům.