KDU-ČSL: Zavedení e-Neschopenek jsme nepodpořili kvůli nedostatečné připravenosti

10.05.2019 21:32

Na páteční mimořádné tiskové konferenci zdůvodnili poslanci z klubu KDU-ČSL rozhodnutí nepodpořit v závěrečném hlasování návrh zavedení systému E-neschopenek už od 1. ledna 2020. Podle nich je projekt nedostatečně připraven a totéž doporučí senátnímu klubu.

KDU-ČSL: Zavedení e-Neschopenek jsme nepodpořili kvůli nedostatečné připravenosti
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Podle předsedy Marka Výborného lidovci vždy podporovali projekt E-neschopenek, ale musí být v souběhu s digitalizací jak ve zdravotnictví, tak ve veřejné správě. „Z tohoto důvodu KDU-ČSL nepodpořila tento návrh v záverečném hlasování. Může tady nastat velký problém v nemocnicích u našich lékařů. Paní ministryně nás nepřesvědčila o opaku, že by tento systém byl připravený a zároveň ani neprošly klíčové pozměňovací návrhy, které by přiblížily náběh tohoto jednotného informačního systému dříve než v roce 2022," řekl Výborný.

„Pokud jde o rozhodování Senátu, tak mu doporučíme, aby k tomuto návrhu přijal negativní stanovisko a současně se pokusil zkrátit dobu souběhu jednotného informačního systému, protože to je podmínka pro to, aby systém E-neschopenek opravdu fungoval,“ dodal předseda.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

  • KDU-ČSL
  • KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.

Poslanec Vít Kaňkovský uvedl, že projekt není ještě dostatečně připraven. „Dnešnímu finálnímu schvalování předcházelo minulý týden jednání výboru pro zdravotnictví a výboru pro sociální politiku. Na závěr těchto jednání proběhl seminář, který měl poslancům předvést, jak to bude fungovat,“ zmínil Kaňkovský.

Podle Kaňkovského to byl klíčový okamžik pro rozhodnutí nepodpořit tento návrh, které ještě posílilo dopolední hlasování o pozměňovacích návrzích. „Ukázal se totiž jednoznačný rozpor mezi tvrzením České správy sociálního zabezpeční a mezi vedením ministerstva práce a sociálních věcí,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polčák (STAN): Premiér ohledně dvojí kvality potravin lže. Požaduji jeho omluvu

17:56 Polčák (STAN): Premiér ohledně dvojí kvality potravin lže. Požaduji jeho omluvu

V novém vydání časopisu Týden premiér Babiš uvádí, že ve věci regulace dvojí kvality potravin byla Č…