KDU-ČSL se podařilo prosadit navýšení slevy na dítě

28.05.2014 11:02

Vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL se dohodla na vyšší daňové slevě pro rodiny s dětmi. Zástupcům KDU-ČSL se tak podařilo prosadit jeden z FAMILY FRIENDLY bodů Dupačkové strategie a významný bod svého volebního programu.

KDU-ČSL se podařilo prosadit navýšení slevy na dítě
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL
reklama

V roce 2015 bude sleva na druhé dítě navýšena o 200 korun měsíčně, v roce 2016 o 300 korun měsíčně a v roce 2017 o 500 korun měsíčně. Na třetí a další to bude v roce 2015 o 300 korun měsíčně, v roce 2016 o 600 korun měsíčně a v roce 2017 o 900 korun měsíčně.

"KDU-ČSL se podařilo prosadit zásadní bod svého program. Pan premiér i zástupci ministerstva financí řekli, že tato dohoda platí. Koalice tím dává jasně najevo, že jí na rodinách záleží a chce je dál podporovat," uvedl místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka.

K finančním dopadům na rozpočet se vyjádřil místopředseda KDU-ČSL a sněmovny Jan Bartošek: „Sleva na dítě pro pracující rodiče se pozitivně promítne v tom, že lidé si tyto peníze neschovají, ale utratí je, projeví se tedy ve spotřebě, takže reálné navýšení rozpočtu v roce 2017 předpokládáme o cca 2,5 miliardy korun. Nejedná se o dávku, ale o opatření, které je vstřícné k pracujícím rodičům.“

Rodiče, kteří pracují a vychovávají děti, jsou podle KDU-ČSL základem státu. V rámci Dupačkové strategie chce KDU-ČSL prosazovat taková opatření, která vedou ke zlepšení finanční situace rodin, usnadnění spojení rodinného a pracovního života, ale také ke stabilnímu důchodovému systému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kdu.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gazdík (STAN): Pokud ČIŽP nezveřejní důležitá fakta, je namístě, aby její ředitel rezignoval

5:34 Gazdík (STAN): Pokud ČIŽP nezveřejní důležitá fakta, je namístě, aby její ředitel rezignoval

Od katastrofické otravy Bečvy uplynuly čtyři měsíce a orgány, které vyšetřování celé kauzy mají na …