KONS: Petice za nucený odchod členů a kandidátů KSČ z justice

16.02.2011 7:13

Člen Konzervativní strany Tomáš Pecina inicioval, společně s KONS a občanským sdružením SODALES SOLONIS, internetovou petici, adresovanou Parlamentu České republiky.

KONS: Petice za nucený odchod členů a kandidátů KSČ z justice

Vážený člen Konzervativní strany pan Tomáš Pecina inicioval, společně s Konzervativní stranou a občanským sdružením SODALES SOLONIS, internetovou petici, adresovanou Parlamentu České republiky a požadující přijetí zákona, kterým budou přinuceni k odchodu ze svých funkcí ti soudci a státní zástupci, kteří byli v době normalisace členy nebo kandidáty Komunistické strany Československa.

Text petice:

Po čtyřletém úsilí se nám podařilo dosáhnout zveřejnění seznamu přibližně tisíce jmen soudců a státních zástupců, kteří byli před rokem 1989 členy Komunistické strany Československa. Prokázalo se, co jsme do té doby jen tušili: byli to právě bývalí komunisté, kdo stojí za těmi nejhoršími rozsudky a největšími excesy české justice posledních dvaceti let. Právě oni tvoří páteř a základ toho, co jsme si uvykli nazývat „justiční mafií", a co - zásluhou komunistické soudkyně Vrchního soudu v Praze Romany Vostřejšové - tak opět bez risika nazývat nesmíme.

Domníváme se, že lidé, kteří se vědomě a z vlastní vůle přihlásili ke všemu, co představoval komunistický režim ve fasi husákovské normalisace, k brutálnímu potlačení politické oposice, k ruské okupaci, k justičním vraždám 50. let, k ideologii, která rozdělovala lidi do tříd a ty, které označila za své nepřátele, zbavila nejdřív majetku a pak, často na desítky let, i osobní svobody a někdy i života, ztratili způsobilost být soudci nebo státními zástupci demokratické země.

Nechceme, aby nás soudili a aby o nás rozhodovali bývalí komunisté: nemají na to morální právo.

Proto vyzýváme Parlament České republiky, aby přijal novelu zákona o soudech a soudcích a zákona o státním zastupitelství, jíž bude vyslovena neslučitelnost členství v normalisační KSČ nebo kandidatura do ní s funkcí soudce nebo státního zástupce a na jejímž základě komunističtí soudci a státní zástupci svých funkcí ke dni účinnosti novely pozbudou.

Internetový petiční arch je k disposici na adrese www.bezkomunistu.cz.

Konzervativní strana

Více:
Komunisté, líní medvědi přežraní kšeftíky, spolupracují s VV

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: KONS

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Sazby přímých plateb pro rok 2019

22:30 Ministr Toman: Sazby přímých plateb pro rok 2019

Ministr zemědělství Miroslav Toman podepsal výši sazeb pro přímé platby na letošní rok. Jde napříkla…