Kacer (TOP 09): Vznikne v Brně nový Google? Šance tu je

15.01.2016 22:17

Letos se ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem (JIC) pilotně rozběhne program SME Instrument Brno financovaný z rozpočtu města.

Kacer (TOP 09): Vznikne v Brně nový Google? Šance tu je
Foto: TOP 09
Popisek: Jaroslav Kacer, člen Zastupitelstva města Brna (TOP 09)

Na řádném prosincovém zasedání Zastupitelstva města Brna byla na programu královská disciplína zastupitelských her 2015 - schvalování návrhu rozpočtu na další rok. V rámci tohoto bodu jsem navrhoval příspěvek na dle mého názoru jeden z nejsmysluplnějších projektů, program SME Instrument Brno. Nakonec byl schválen 46 hlasy. Již dříve projekt projednala Komise Smart City Rady města Brna a doporučila jej k realizaci. Na tom jsme se shodli i s primátorem a společně v něm vidíme velkou příležitost.

Záměr vznikl v JICu, které jej bude spolu s městem Brnem připravovat. K aktivnímu zapojení v tomto směru vybídl místní samosprávu i generální ředitel resortu pro výzkum a inovace při Evropské komisi Robert-Jan Smits a doporučil tyto projekty financovat.

Program SME Instrument je nový nástroj na podporu rozvoje malých a středních firem včetně start-upů implementovaný Evropskou komisí. Podporuje další vývoj průlomových technologií, produktů a služeb s vysokým tržním potenciálem a jejich uvedení na trh. V Evropě jsou malé a střední podniky technologicky vyspělé a mají velmi dobré nápady, které ale bohužel nedokážou tak úspěšně „prodat“ jako např. firmy z USA či Japonska.

Nový nástroj má přispět k obchodnímu úspěchu a uvedení inovací vytvořených evropskými malými a středními podniky na trh. Evropská komise hledá nápady, které se mohou stát novým Googlem či Applem. Často se hovoří o „evropské lize mistrů“ v oblasti inovací, tj. o elitní skupině malých a středních firem, které budou EU posouvat k vyšší konkurenceschopnosti. Uspěje i Brno?

Jaroslav Kacer, člen ZMB

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Okleštěk: Vzdělání patří mezi pilíře každé společnosti

20:43 Hejtman Okleštěk: Vzdělání patří mezi pilíře každé společnosti

Kraj podpoří pobyty studentů v zahraničí.