Káles (Svobodní): Nic není ztracené

28.03.2017 18:01

Často ve svém okolí slýchávám, že Babiše a jeho ANO už nic nezastaví a bude jasným vítězem voleb. Avšak na politice je krásné to, že se může změnit ze dne na den, a to úplně nečekaně.

Káles (Svobodní): Nic není ztracené
Foto: Svobodní
Popisek: Josef Káles, místopředseda Svobodných.

Vzpomínáte si na volby 2010, kdy se očekávalo velké vítězství Jiřího Paroubka a jeho nástup do čela vlády? Nestalo se tak, po volbách ihned rezignoval. Takových příkladů je spousta, hlavně nyní v zahraničí.

Na Slovensku průzkumy volebních preferencí preferovaly jako protiváhu premiéra Fica novou stranu Sieť, naopak Sloboda a Solidarita Richarda Sulíka se podle tamních předvoleních průzkumů pohybovala pod hranicí 5 % hlasů nutných pro zastoupení ve slovenské Národní radě. Reálné výsledky voleb poté ukázaly opak, SaS získala přes 12 % hlasů a stala se tak nejsilnější opoziční stranou. Její preference doteď rostou.

Poraženecké nálady proto nejsou na místě. Má smysl se do toho opřít, aby tady nevládli oligarchové, stébáci nebo komunisti. Máme na to být úspěšnou, bohatou a suverénní zemí, ale musíme pro to sami něco udělat. Proto do toho pojďme do naplno. Žádný boj není předem prohraný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Jednání o pražském okruhu a metru D - konečně!

8:35 Udženija (ODS): Jednání o pražském okruhu a metru D - konečně!

Komentář na facebookovém profilu k jednání o dopravních stavbách v Praze