Kalousek (TOP 09): Patříme k Západu

30.03.2015 19:06 | Zprávy
autor: TOP 09

Měli bychom si spíše položit otázku, proč je dnes téma amerického konvoje v české společnosti tak vyhrocené.

Kalousek (TOP 09): Patříme k Západu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miroslav Kalousek

V posledních dnech jsme mohli sledovat, jak se k průjezdu amerických vojáků postavila polská veřejnost. Poláci se jednak v drtivé většině chovali k Američanům jako k přátelům a zároveň šlo takřka o normální věc. Žádný problém.

Proč tedy my Češi prožíváme průjezd konvoje jako dilema? Protože tu na rozdíl od Polska máme relativně silnou proruskou lobby a ruský vliv na naše domácí dění je nesrovnatelně silnější. V naší společnosti totiž zároveň dochází ke zpochybňování celého konceptu západní demokracie a vazeb na Spojené státy a další země Severoatlantické aliance.

Čelíme tu bez nadsázky velmi zákeřnému útoku na základní hodnoty, které nám ještě před pěti lety přišly nezpochybnitelné. Svobodná společnost, občanská a lidská práva, rozdělení moci, parlamentarismus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Prodej Agrofertu

Srovnáte prodej Explosie s Agrofertem. Ale ač nejsem pro prodej Explosie ani nechci hájit Babiše, cožpak je Agrofert státní? A jestli ne, tak proč by měl kdokoliv prodávat soukromý podnik a pak z něj dotovat stát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartůšek: Tento týden to začíná

21:03 Bartůšek: Tento týden to začíná

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migračnímu paktu