Kandidátka za ČSSD Dumont: Uzákoňme stejnopohlavní manželství a osvojení dětí

12.08.2017 15:49

Také tento rok se členové spolku Idealisté.cz zúčastnili pochodu, který byl vyvrcholením sedmého ročníku LGBT festivalu Prague Pride. Festival si za své ústřední téma zvolil toleranci a respekt. Organizátoři chtěli připomenout to, že tolerance, které se gayům a lesbám ve společnosti víceméně dostává, není totéž, co skutečný respekt. Pod tím se Idealisté.cz podepisují.

Kandidátka za ČSSD Dumont: Uzákoňme stejnopohlavní manželství a osvojení dětí
Foto: idealiste.cz
Popisek: Idealisté.cz - logo

Ač můžeme mluvit o toleranci, před zákonem si LGBT komunita stále není rovna se zbytkem společnosti.

„Stále čelí mnoha diskriminacím. Příkladem může být nemožnost uzavřít stejnopohlavní manželství. Prague Pride je jedinečná příležitost, jak upozornit veřejnost na důležitá témata a vyvolat diskusi,“ upřesnila Anna Dumont, členka spolku Idealisté.cz a kandidátka č. 20 do Poslanecké sněmovny za ČSSD v Praze.

Pochodu se zúčastnil také předseda spolku Radim Hejduk. I on kandiduje na 6. místě za ČSSD v Praze v říjnových volbách do Sněmovny.

„Politici se poslední dobou bojí řešit otázky kolem homosexuálních párů. Otěže proto musí přebírat politické spolky. Idealisté v rámci svých možností budou prosazovat v následujícím volebním období jednu zásadní věc, kterou politici potopili toto volební období: přiosvojení dětí stejnopohlavními páry. Neexistuje totiž rozumný důvod, proč by děti neměly mít i formálně druhého rodiče, pokud už delší dobu vyrůstají v domácnosti se dvěma maminkami či tatínky,“ uvedl Hejduk.

Nejde jen o karneval

Idealisté také odmítají prezentaci Prague Pride jako zcela apolitického festivalu. Každý krok ke zrovnoprávnění LGBT+ osob vyvolává vášnivou debatu na politické scéně. Každý zákon, který tato práva posouvá dál, se musí tvrdě prosazovat proti konzervativním silám, které působí napříč politickým spektrem. Tyto konzervativní síly dokonce vytvářejí mýtus o existenci tzv. homosexualistické ideologie, údajně prosazované sexuálními menšinami a politickými liberály, která má mít za úkol rozvrátit naši společnost. Na to není možné reagovat pouhou apolitickou zábavou.

Boj za rovnost sexuálních menšin vždy byl součástí širších emancipačních snah. Idealisté.cz požadují reálnou svobodu: v rodině, v práci i pomyslně „v posteli“. Jsme v tom všichni společně, a proto potřebujeme vzájemnou solidaritu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hadrava (ANO): Pražští strážnicí převzali nové motorky. Na policejních speciálech ušetří

10:17 Hadrava (ANO): Pražští strážnicí převzali nové motorky. Na policejních speciálech ušetří

Městská policie hlavního města Prahy získala pro své motorizované hlídky nové motorky.