Kaňkovský (KDU-ČSL): Bezpečná nemocnice je pro mě prioritou

24.10.2022 11:33 | Tisková zpráva

V kongresovém sálu Krajského úřadu Kraje Vysočina proběhl 14. ročník konference Bezpečná nemocnice, jejíž součástí bylo vyhlášení vítězů soutěže Bezpečná nemocnice z ročníku 2020, které nebylo dříve možné kvůli pandemii COVID-19.

Kaňkovský (KDU-ČSL): Bezpečná nemocnice je pro mě prioritou
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný (ČSSD) ocenil vítězné projekty, poté se naplno rozběhla odborná konference, která se již tradičně věnovala tématům spojeným s poskytováním kvalitní a bezpečné zdravotní péče v nemocnicích.

Na konferenci vystoupil se svou přednáškou také primář havlíčkobrodské nemocnice a poslanec KDU-ČSL Vít Kaňkovský k tématu řešení stížností v nemocnicích a prevence chyb v poskytování zdravotní péče i komunikačních pochybení. Ve svém sdělení zdůraznil zejména obrovskou roli kvalitní a empatické komunikace mezi zdravotníky a pacienty i mezi zdravotníky a příbuznými pacientů.

Anketa

Chcete, aby Andrej Babiš osobně kandidoval na prezidenta republiky?

75%
19%
hlasovalo: 18758 lidí

Jako letitý ombudsman havlíčkobrodské nemocnice i jako bývalý ředitel nemocnice, která se musela v nedávné minulosti vypořádat s následky řádění heparinového vraha k tomu říká:

„Dlouhodobě se snažíme stížnostem v nemocnici předcházet, ale samozřejmě každoročně nějaký, naštěstí ne velký, počet stížností řešíme. Ukazuje se, že kromě opravdu kvalitní zdravotní péče pacienti právem očekávají od zdravotníků pochopení a empatickou komunikaci. Jsem přesvědčen, že pokud zdravotníci s pacienty a jejich příbuznými komunikují pravidelně a s pochopením, pak je riziko podání stížnosti výrazně nižší.“

Na konferenci vystoupili kromě zástupců nemocnic a zdravotních expertů i zástupci Ministerstva zdravotnictví, Všeobecné zdravotní pojišťovny, ředitel ÚZIS prof. Dušek, ředitel Spojené akreditační komise David Marx a další.

Ukazuje se, že problematika bezpečí zdravotní péče je i po pandemii COVID-19 velmi živá a konference přinesla řadu konkrétních podnětů, jak v nemocnicích dále zlepšovat prostředí pro pacienty, zdravotní péči i komunikaci.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Demokracie

Přijde vám demokratické někoho vyloučit ze strany a rozhodovat o tom bez toho, aniž by byl dotyčný na jednání pozván a měl možnost se hájit? A opravdu si myslíte, že to jak se vyjadřuje Svoboda je důvod, proč vám klesají preference? Já teda nevím, ale mě jste zklamali tím, jak nás necháváte na holi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Nakročili jsme k tzv. pátému stupni

23:04 Richterová (Piráti): Nakročili jsme k tzv. pátému stupni

Sněmovnou prošel návrh, který posílí sociální služby v domácím prostředí i v azylových domech. Pirát…