Kaňkovský (KDU-ČSL): Čtvrté období už v opozici být nechceme

19.03.2019 19:21

Lékař a poslanec Vít Kaňkovský z Třeště byl na sobotní krajské konferenci KDU-ČSL v Kamenici u Jihlavy jednomyslně znovuzvolen předsedou vysočinské organizace. Stovka delegátů si zvolila i nový krajský výbor a vyslechla kandidáty do celostátního vedení strany.

Kaňkovský (KDU-ČSL): Čtvrté období už v opozici být nechceme
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

„Hlavním cílem naší organizace budou krajské volby 2020. Čtvrté období už v opozici být nechceme, budeme usilovat o návrat do vedení kraje. Příští rok nás čekají i senátní volby na Žďársku a Pelhřimovsku. Věřím, že nově zvolené vedení strany se také víc zaměří na komunikaci dovnitř strany. S tím souvisí i snaha omladit členskou základnu, průměrný věk člena je 68 let,“ uvedl staronový předseda Vít Kaňkovský.

Místopředsedy krajského výboru byli zvoleni Radek Pátek (Žďársko), Marie Dudíková (Třebíčsko), Vladislav Hynk (Jihlavsko), Čeněk Jůzl (Havlíčkobrodsko) a Miroslav Houška (Pelhřimovsko). Z titulu svých funkcí jsou členy krajského výboru také krajští zastupitelé Jaromír Kalina (JI), František Bradáč (ZR), Josef Herbrych (TR) a Pavel Janoušek (ZR).

K nim delegáti zvolili dalších 16 řadových členů: Jan Brožek (PE), Stanislav Hadraba (TR), Pavel Janata (TR), Jan Kletečka (HB), Štěpán Komárek (JI), Pavla Krejzlová (ZR), Karel Křivánek (JI), Tomáš Kučera (ZR), Jan Málek (HB), Martin Mastný (TR), Jan Matějů (PE), Pavel Pešek (ZR), Jiří Šenkýř (ZR), Jan Tourek (HB), Magda Vaňková (JI), Petr Žák (TR). V celostátní konferenci strany budou Vysočinu kromě poslance Kaňkovského a senátora Bradáče reprezentovat Marie Dudíková, Jan Kasal, Jan Málek a Radek Pátek.

Účastníky konference navštívili také tři kandidáti na předsedu strany - Jan Bartošek, Marián Jurečka a Marek Výborný - s tím, že podpora kraje pro konkrétního delegáta nezazněla, rozhodnutí bude na každém z delegátů sjezdu. Hosty byli i „jednička“ a „dvojka“ kandidátky do Evropského parlamentu: Pavel Svoboda a Tomáš Zdechovský. V usneseních delegátů zazněl také apel směrem k vedení na tato témata: řešení sucha a hospodaření s vodou, péče o krajinu či zdanění zisku v zemi, kde vzniká.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Občané ČR nesmí platit za podnikání premiéra Babiše, víme, jak na to dohlédnout

22:56 ODS: Občané ČR nesmí platit za podnikání premiéra Babiše, víme, jak na to dohlédnout

ODS trvá na tom, že podnikání premiéra nesmí zaplatit občané ČR z vlastních kapes. Předseda strany P…