Kapková (STAN): V Rychvaldu je stabilita, město se opět rozvíjí

24.08.2015 17:22

Rychvald zažil po loňských komunálních volbách poměrně turbulentní období. Vznikla zde velmi křehká koalice (ANO, KSČM a ČSSD) opírající se o nejtěsnější většinu osmi z patnácti zastupitelů, načež už zpočátku jara starostu a s ním i celou radu odvolalo zastupitelstvo. Dohodnuta byla silnější koalice (STAN, ČSSD a TOP09) s deseti zastupiteli, která zvolila nové vedení a staronovou starostkou města Šárku Kapkovou. Jak si Rychvald stojí nyní?

Kapková (STAN): V Rychvaldu je stabilita, město se opět rozvíjí
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí

Především: je zde politická stabilita. Město se po povolebních peripetiích opět začíná posouvat kupředu, byť starostka to od svého návratu do funkce neměla a nemá jednoduché. „Zjistila jsem, že za tu dobu se Rychvald téměř nikam neposunul, a tak jsem začala tam, kde jsme na podzim 2014 skončili. Začali jsme proto pracovat na realizaci investic pro vzdělávání, děti a seniory, které jsou podle mého názoru nejdůležitější,“ řekla Šárka Kapková.

Aktuálně v Rychvaldu probíhá kompletní rekonstrukce jedné z mateřských škol a zateplení domu s pečovatelskou službou. „Připravujeme rekonstrukci tělocvičny základní školy. Rada schválila také projekt na výstavbu parkoviště, protože parkování je ve městě velkým problémem,“ konstatovala starostka Rychvaldu.

Avšak nejde jen o investice, město realizuje změny k lepšímu i v jiných oblastech veřejného života. „Zároveň připravujeme podmínky pro rozšíření působení městské policie z 12 na 24 hodin denně a od července jsme zavedli službu Senior a Baby Taxi, která rozšířila původní Senior Taxi a zajišťuje dopravu dětí a seniorů za symbolickou cenu také do nemocnic v Bohumíně a Orlové,“ doplnila Šárka Kapková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek (TOP 09): Státních zaměstnanců máme o desetitisíce víc. Ale už je líp...

10:58 Kalousek (TOP 09): Státních zaměstnanců máme o desetitisíce víc. Ale už je líp...

Komentář na facebookovém profilu k výdajům na platy státních zaměstnanců