Karlovarští Piráti nesouhlasí s prodejem školky

23.10.2019 14:01 | Zprávy
autor: PV

Piráti ostře nesouhlasí s prodejem nebytového prostoru v ulici Krále Jiřího, ve které bývala dříve školka městská, nyní soukromá.

Karlovarští Piráti nesouhlasí s prodejem školky
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Celý postup prodeje, včetně posudků a vyjádření realitní kanceláře IKON, která tento prostor spravuje, vyvolává dojem účelovosti.

Za vlády velké koalice ODS a ČSSD v roce 2008 rozhodlo město, že prostor školky pronajme soukromému subjektu. Jako provozovatelka byla vybrána Michaela Kemrová (nyní Linhartová), ředitelem se stal Viktor Linhart starší (dnes tchán Michaely Kemrové) – ten má zároveň v domě byt. Jeho syn pak nyní působí jako koaliční zastupitel za ODS a v představenstvu Alžbětiných lázní a správních radách Infocentra a Nadace města.  I přes původní slib, že školka bude za běžnou sazbu ve městě, pronajímatelka tento slib porušila a cena byla od začátku šestinásobná.

Na konci roku 2018 rada města žádost o prodej neakceptovala, od června pak běží další žádost, která skončila prodejem. Jedním z argumentů pro prodej byla potřeba rekonstrukce střechy a krovů, které ohodnotil správce IKON na 10-12 milionů korun. Vzhledem k podílu města ve stavbě se mělo jednat o sumu cca. čtyř milionů korun. Autor statického posudku, kterým se IKON zaklíná, nemá, podle našich informací ze dvou zdrojů, autorizaci ČKAIT pro statiku, pouze pro pozemní stavby. Dům má navíc opravenou střechu z roku 2006 – nová krytina by se nedávala na nedostatečně únosnou konstrukci krovu. Je jistě jen shodou okolností, že jménem IKONu jednal další člen ODS René Weis.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…