Kasal (Antibursík): Babiš neví, co se v Ústí nad Labem děje. Naději vkládáme do pučistů

29.06.2015 14:03

Babiš neví, co se v Ústí nad Labem děje. Změna na pozici primátora městu jen prospěje. Na rozdíl od Babiše v Ústí nad Labem žiji, takže vím, o čem mluvím.

Kasal (Antibursík): Babiš neví, co se v Ústí nad Labem děje. Naději vkládáme do pučistů
Foto: Facebook
Popisek: Ivo Kasal

Do Ústí nad Labem jsem se přistěhoval před dvěma roky, protože místní úřednická mafie ohrožovala dokončení rekonstrukce mého domu. Ne politická mafie, ale úřednická. Od nového vedení Magistrátu Ústí nad Labem proto očekávám:

1) personální audit a prověření aktivit vedoucích jednotlivých odborů, především stavebního a správy majetku

2) vyřešení zásadních problémů města spojených s bezpečností obyvatel. Nikoliv ve vztahu obyvatel - obyvatel, ale odstraněním rizik typu obecného ohrožení, na které jsem již upozornil Okresní státní zastupitelství Ústí nad Labem, prozatím ústně. Jedná se o ul. Pražskou, kde jsou po obou jejích stranách budovy v havarijním stavu hrozící zřícením na kolony aut. Denně tudy projedou tisíce vozidel. Fotodokumentace pracovníky Okresního státního zastupitelství nezajímala stejně, jako všechny oslovené úředníky. Budou to řešit, až to na někoho spadne.

Stejná situace je na ulici Čajkovského o několik desítek metrů dále. Zde na jednom z úseků je svah v pohybu, který je nyní zpevňován. Aktuálně hrozí přesun velkého množství hmoty přímo na zásadní železniční trať Praha Berlín pádem tzv. Lindnerovy vily, což je známá ruina devastovaná bezdomovci.  O pár metrů dále se sesouvá svah ulice Čajkovského na dráhu , a to nedaleko míst, které byly poškozeny vykolejením vlaku. Na tuto ulici je odkloněna doprava místních obyvatel úřednickým zákazem využití železničního přejezdu. 

V lokalitě je týdenní školka a desítky nemovitostí. Stačí agresivní řídič objíždějící kolonu na Pražské  a i se svým vozem se zřítí ze svahu přímo pod projíždějící vlaky, jezdící v  intervalu několika minut ve více směrech... Opět naprostý úřednický nezájem a výsměch státního zástupce, kterého jsem s problematikou chtěl osobně seznámit. Stavební odbor nereaguje ani na  informace o nezákonných aktivitách tzv. "zahrádkářů", kteří bez jakýchkoliv stavebních povolení narušili a dále narušují přirozený odtok vody z tzv. "vaňovských" svahů.

Vznikly zde desítky černých staveb, jsou poškozovány historické opěrné zdi jejich rozkrádáním. O pár stovek metrů dál již sesuvy svahů nastaly. Opět úřednický nezájem a arogance. Pracovnice odboru správy majetku městského obvodu daly místním k dispozici obecní pozemky bez souhlasu rady i zatupitelstva, s majetkem nakládají jako se svým vlastním. 

Stížnost zaslaná na bývalého primátora Zikmunda řešili ti, kterých se  týkala.  Správní řád sem, správní řád tam. Obyvatelé Vaňova trpí zásadním nezájmem úředníků o jejich životní podmínky.

Přejít z jedné strany silnice na druhou ohrožuje životy malých dětí a starých občanů. Tisíce kamionů nikdo neřeší. Vedení města pod primátorováním pana Zikmunda a lokálního módního guru Hausenblase tyto problémy nezajímaly. Snad jen to, kde se dá dobít elektromobil, jak přihrát peníze pro Činoherák a jak vytěsnit z města hazard tak, aby se mohlo hrát v nedalekém Libouchci, kde se má otevřít  kasino a chybějí hráči. Proto občané změnu ve vedení města převážně vítají. Očekávají, že se začnou řešit skutečné problémy a ne vyslovené hlouposti.

Naše naděje tedy vkládáme, pane Babiši, do pučistů, nikoliv do bývalého vedení města, které Vám šlo možná na ruku, ale občané Ústí nad Labem jim byli ukradení.

JUDr. Ivo Kasal, předseda politické strany ANTIBURSÍK - STOP EKOTERORU !, člen Aliance demokratických sil České republiky 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Kupka: Investice do dopravní infrastruktury by měly být vyšší

22:02 Ministr Kupka: Investice do dopravní infrastruktury by měly být vyšší

Komentář na facebookovém profilu k dopravní infrastruktuře.