Kašová (KSČM): Další vojenské základny rázně odmítněme

28.08.2014 6:01

Generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen vyzývá, že vojenská přítomnost Severoatlantické aliance musí být zvláště na východě Evropy navýšena.

Kašová (KSČM): Další vojenské základny rázně odmítněme
Foto: KSČM
Popisek: MUDr. Eva Kašová (KSČM)
reklama

V podstatě chce další vojenské základny u nás či u našich blízkých sousedů. Zdá se mu asi, že je potřeba svět k fatálnímu konfliktu ještě o něco blíže posunout. Když se podíváme na výsledky NATO nebo tedy potažmo USA v posledních letech ve světě, je to smutný pohled. Donedávna jeden z funkčních a bohatých států Afriky Libye je v podstatě v rozkladu a snaží se ho ovládnout muslimští radikálové. Předcházela tomu vojenská výpomoc USA a Francie. Není to také tak dlouho, co prezident USA Barack Obama burcoval proti Bašáru Asadovi a jeho sekulární syrské vládě. Chtěl podporovat vojensky a materiálně opoziční povstalce. Problém je, že šlo zase o muslimské radikály. Dnes již ustavili Islámský stát. Na jedné straně bojují proti Sýrii a na druhé už ovládají půlku Iráku. Toho Iráku, kde pod záminkou existence zbraní hromadného ničení ( které se pak nenašly ) také zaútočili naši spojenci. Dnes je v rozkladu, stejně jako třeba Afghánistán, kde přes 13 let válčení nedošlo k žádnému pozitivnímu vývoji, ale spíše k posílení Talibánu. Na Ukrajině podporuje USA bezmezně kyjevskou vládu, nehledě na bombardování civilního obyvatelstva, podporu nacionalistických sil, jako je Národní garda či omezování občanských a politických práv obyvatel. Budování nových vojenských základen NATO u nás i v našem nejbližším okolí není nic, co by zvýšilo nějaké naše bezpečí, spíše naopak.

Česká republika, ale i celá Evropa by měla konečně začít provozovat nezávislou suverénní zahraniční politiku a na další válečné běsnění NATO bychom měli odpovědět jasným odmítnutím.

MUDr. Eva Kašová, kandidátka KSČM do Senátu Parlamentu ČR pro volební obvod č. 6 – Louny  

MUDr. Eva Kašová

  • BPP
  • Poctivě v medicíně, odpovědně v Senátu.
  • zastupitelka města

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: KSČM
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolářík (Piráti): Zvýšení nezabavitelného minima exekuce nevyřeší

10:51 Kolářík (Piráti): Zvýšení nezabavitelného minima exekuce nevyřeší

Ledy se hnuly, ale kry skřípají dál. Tak by se dal popsat vývoj v řešení dluhové krize, které otřásá…