Kavij (KSČM): Miroslav Poche – veš v kožichu?

03.08.2018 4:34

Po odvysílání pořadu televizní stanice ČT 24 „ Komentáře, události“ poslední červencový den je každému jasné, že „nominant“ ČSSD Miroslav Poche na post ministra zahraničí je stále ve hře!

Kavij (KSČM): Miroslav Poche – veš v kožichu?
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo
reklama

Setrvá prezident republiky Miloš Zeman na svém negativním stanovisku v otázce jmenování Pocheho ministrem, nebo se naplní scénář na kterém se možná podílejí zpravodajské služby mocensky nejvlivnějších západních států?

Europoslanec Poche , který se „proslavil“ v roce 2010 „sponzoringem“ ČSSD ve výši statisíců Kč a stal se tak jedním z mnohých nedůvěryhodných vlivných členů této strany zatím pracuje od 11. července v pražském Toskánském paláci jako Hamáčkův politický pracovník. Za symbolických 300 Kč za hodinu, které ale podle jeho slov nejsou pro něho důležité. Což je pochopitelné. Při jeho finančním zabezpečení současného europoslance, kdy měsíční plat činí 167 tisíc Kč a navíc paušál na všeobecné výdaje ve výši 116 tisíc Kč, není odměna za tuto činnost nejen rozhodující, ale i morální.

V otázce obsazení uvedeného ministerstva se hraje o mnohem více. Tím je další postoj ČR k migraci. Miroslav Poche známý svými názory na tuto problematiku, souzní spíše s dalším sociálně demokratickým sluníčkářem Dienstbirem, než se zásadovými názory premiéra Andreje Babiše, který se snaží obhajovat nulovou toleranci v otázce příjmu uprchlíků a podporovat jednotné stanovisko zemí visegrádské skupiny.

V případě prosazení Pocheho za šéfa zahraniční diplomacie tak budou naši občané jen tiše závidět například Polsku jejího ministra za Právo a Spravedlnost Dominika Tarczyńskiho. Přestože o něm Jean Claude Juncker – předseda Evropské komise, v povědomí voličů více známý díky své náklonnosti k alkoholu - tvrdí, že je rasista, zůstává Tarczyński hrdý na skutečnost, že Polsko nepřijalo žádného uprchlíka a ani jeden ilegál nebude přijat. Bez ohledu na skutečnost zda bude nazýván populista, nacionalista či právě rasista. „Zajímá mě moje rodina, moje země“, uvedl výše jmenovaný polský ministr.

Bohužel Miroslav Poche i svým posledním vystoupením ve zmíněném pořadu Komentáře, události „ujistil“ naše občany, že politik hájící zájmy své země bude jen těžko.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šulda (KSČM): Když je transparentnost jen prázdné slovo

6:32 Šulda (KSČM): Když je transparentnost jen prázdné slovo

Piráti společně se Starosty a nezávislými (STAN) vyhráli loňské krajské volby v Olomouckém kraji mim…