Kislingerová ANO): Dotace městským částem půjdou na opravy škol, školek a výstavbu parkovacího domu

07.12.2017 12:04 | Zprávy
autor: PV

Městská rada projednala návrh na poskytnutí účelových dotací městským částem v celkové výši přesahující 26 milionů korun. Schvalovat ho bude pražské zastupitelstvo na nejbližším jednání.

Kislingerová ANO): Dotace městským částem půjdou na opravy škol, školek a výstavbu parkovacího domu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Eva Kislingerová

Projekty, na které je alokována částka přesahující 26 milionů korun, zahrnují opravy havarijních stavů objektů základních a mateřských škol v MČ Praha 12 (1,15 milionu korun). Na sanaci havárie přečerpávací kalové stanice v Praze 4 bude poskytnuto 500 000 korun. Prostředky ve výši celkem 16,5 milionu korun jsou určeny na rekonstrukci, výstavbu a rozšíření kapacity základních a mateřských škol na území MČ Praha 13, Praha – Březiněves a Praha – Libuš.

MČ Praha 9 požádala o prostředky na financování investiční akce „Parkovací dům Prosek“ s předpokládanými celkovými náklady ve výši 75 milionů korun. Magistrát hlavního města Prahy by na tuto investici ještě v letošním roce měl uvolnit částku 7,41 milionů korun. S dalšími prostředky se pak počítá v příštím roce. Stavba parkovacího domu je navržena na ploše stávajícího parkoviště pro osobní vozidla vedle obchodního domu Billa-Prosek. Svou kapacitou 378 stání ve 4 nadzemních podlaží rozšíří počet rezidenčních parkovacích míst, počet parkovacích míst pro zákazníky obchodního domu a také počítá s parkovacími místy v režimu P+R, jejichž budování hlavní město Praha dlouhodobě podporuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

12:04 Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Visegradské čtyřce.