Klaška (KDU-ČSL): Nekončící příběh dálnice D43

16.04.2017 11:40

Příprava severního úseku dálnice D43 se rozjíždí, zatímco pro potřeby jižního úseku byla již vloni zadána územní studie, která má prověřit nejvhodnější trasu včetně dopadu vlivu na životní prostředí.

Klaška (KDU-ČSL): Nekončící příběh dálnice D43
Foto: kdu.cz
Popisek: Jaroslav Klaška

Ve čtvrtek 30. března 2017 se uskutečnilo jednání s dotčenými organizacemi k urychlení výstavby dálnice D 43 Brno – Moravská Třebová. Svolal jej poslanec za KDU-ČSL a místopředseda podvýboru pro dopravu Jaroslav Klaška, s podporou senátorky Jaromíry Vítkové a krajského zastupitele Antonína Tesaříka.

„Brno je úspěšnou, dynamicky se rozvíjející metropolí. Byl bych velmi rád, kdyby město Brno využilo tuto druhou šanci a spolupracovalo na tvorbě a dokončení územní studie a tím projevilo svou vstřícnost ke svým regionům“, řekl při setkání místopředseda podvýboru pro dopravu Jaroslav Klaška.

Po představení aktuálního stavu a po diskusi se účastníci jednání shodli na potřebnosti této dálnice. Shodli se, pro její přípravu, na účelnosti jejího rozdělení na tzv. severní část (Kuřim – Moravská Třebová – dálnice D 35) a jižní část (Kuřim – Brno – dálnice D1).

„Dálnice je nutná, přeje si ji celý okres Blansko, její obyvatelé, obce i podnikatelé“, zdůraznila senátorka Vítková. Pro severní část začíná Ministerstvo dopravy rozbíhat přípravu. Pro jižní části část zadal Jihomoravský kraj územní studii, která vyhodnotí nejvhodnější trasu, možné vlivy stavby na životní prostředí, zejm. na hluk a imise. „Studie bude hotova k projednání v srpnu příštího roku“, uvedl na jednání náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Martin Maleček.

Přítomní zástupci města Brna informovali ostatní přítomné o názorech a probíhající diskusi ve městě Brně a jeho městských částech. K tomu Filip Chvátal, předseda komise pro strategické plánování Rady městské části Brno-střed, dodal: „Město Brno musí názory městských částí reflektovat.“

Na jednání byli přítomni zástupci Ministerstva dopravy, Státního fondu dopravní infrastruktury, Jihomoravského kraje, Generálního ředitelství a závodu Brno Ředitelství silnic a dálnic, projekční kanceláře PK Ossendorf, Magistrátu města Brna, městské části Brno-střed.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kříž (Svobodní): Očima libertariána… veřejným zájmem obhájí politici jakoukoliv prasárnu

22:24 Kříž (Svobodní): Očima libertariána… veřejným zájmem obhájí politici jakoukoliv prasárnu

Jedním z důležitých aspektů úspěšné vlády je i to, že činí „správné věci“. Správné ve smyslu morálky…