Knot (TOP 09): I letos se jsme získali peníze od státu na rekonstrukce silnic na jihu Čech

05.06.2019 5:35

Na opravy silnic II. a III. tříd Jihočeského kraje poputuje v roce 2019 ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) více než 213 milionů korun

Knot (TOP 09): I letos se jsme získali peníze od státu na rekonstrukce silnic na jihu Čech
Foto: archiv J. Knota
Popisek: Vicehejtman Jihočeského kraje Josef Knot (TOP 09).

“Více než 213 miliony korun přispěje v roce 2019 Státní fond dopravní infrastruktury na opravy silnic II. a III. tříd v Jihočeském kraji,“ informoval po jednání zastupitelstva kraje první náměstek hejtmanky Josef Knot a upřesnil, že spolu s penězi z krajského rozpočtu tak na rekonstrukce komunikací letos poputuje okolo 381,5 milionů korun.

Peníze ze SFDI si mezi sebe rozdělí Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SUS JčK) spolu s Jihočeským krajem. Dotační prostředky ve výši 115 milionů korun použije SUS JčK na 14 investičních akcí v celkové hodnotě téměř 127 milionu korun. Jihočeský kraj pak připravuje 21 investičních a neinvestičních akcí v celkové hodnotě 254,5 milionů korun, na které SFDI přispěje více než 98 miliony korun.

„Velice mě těší, že se nám podařilo získat i v letošním roce další peníze od státu na rekonstrukce silnic na jihu Čech. Věřím, že to povede ke zvýšení bezpečnosti i komfortu cestování pro řidiče po krajských komunikacích,“ dodal Knot.

SÚS JčK plánuje za přispění dotačních prostředků SFDI zajistit rekonstrukci silnice v Katovicích, kde bude provedeno zajištění svahu a rozšíření silnice u Nové Vsi na Strakonicku. Dále budou opraveny mosty na okraji obce Deštné, v obci Volfířov a na okraji Nové Včelnice, vše na Jindřichohradecku.

Jihočeský kraj pak opraví či zmodernizuje komunikace v celkové délce 47,14 km. Půjde například o silnici mezi Ledenicemi a Slavošovicemi na Českobudějovicku, silnici Lomnice nad Lužnicí – Klec, průtah Novosedly v délce 5,197 km na Jindřichohradecku či komunikaci mezi Strakonicemi a Radomyšlí. Předpoklad zahájení všech stavebních prací je v průběhu měsíce července s termínem dokončení do konce roku 2019.

Opravu komunikace kvituje s povděkem i starosta Radomyšle Luboš Peterka. „V našem regionu jde o významnou komunikaci, která pokračuje dále směrem na Plzeň a na Prahu. Silnice prošla v minulosti jen provizorními opravami a po letošní zimě je ve velmi špatném stavu ohrožujícím bezpečnost provozu,“ vysvětlil starosta s tím, že rekonstrukce této komunikace je opravdu nezbytná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Ještě nejsme na konci

11:57 Kaňkovský (KDU-ČSL): Ještě nejsme na konci

KDU-ČSL na jednání krajského zastupitelstva 18. června potěšila většinová (34 ze 40) slovní podpora …