Knot (TOP 09): Nová koalice na jihu Čech bude postavena na rovnocenném partnerství

19. 4. 2017 6:38

Prohlášení k vyjednávání o sestavování nové krajské koalice.

Knot (TOP 09): Nová koalice na jihu Čech bude postavena na rovnocenném partnerství
Foto: archiv J. Knota
Popisek: Josef Knot z TOP 09.
reklama

V úterý 18. dubna v 9 hodin  připojil zástupce společné krajské koalice PRO JIŽNÍ ČECHY (TOP 09, STAN, HOPB) Jiří Švec svůj podpis pod memorandum o spolupráci mezi ČSSD, PRO JIŽNÍ ČECHY, KDU-ČSL a Jihočechy 2012 na vytvoření nové krajské koalice Podpisu memoranda předcházelo několik kol jednání, která měla zajistit, aby Jihočeský kraj získal stabilní vedení nezatížené skandály.

„Jednali jsme s vítězem krajských voleb ČSSD i druhým v pořadí, hnutím ANO. Jednání s ČSSD od počátku respektovalo vyvážené složení rady kraje s rozdělením pravomocí a odpovědnosti tak, aby menší koaliční strany nebyly válcovány, ale rozhodování bylo konsensuální,“ vysvětluje krajský předseda TOP 09 Tomáš Bouzek, proč se nakonec klub PRO JIŽNÍ ČECHY přiklonil k variantě koalice s ČSSD.

Právě vyváženého poměru míst v radě (ČSSD 4, PRO JIŽNÍ ČECHY 3, KDU-ČSL 2, Jihočeši 2012 2) si cení i krajští místopředsedové TOP 09 Josef Knot a Pavel Klíma.

„Jsem rád, že se schyluje k vytvoření nové koalice na jihu Čech, která bude postavena na rovnocenném partnerství,“ hodnotí Josef Knot. „Před půlrokem jsme slibovali zodpovědnou správu kraje. Podepisujeme spolupráci v nové koalici, v níž chceme důstojně tento slib plnit,“ připojuje se Pavel Klíma.

ČSSD přistoupila na personální změny. V čele kraje nahradí Jiřího Zimolu jeho náměstkyně Ivana Stráská.

„Odchází aktéři kauzy Lipno. Politickou odpovědnost vyvodil hejtman Jiří Zimola i jeho náměstek Jaromír Slíva, na postu nemá v úmyslu setrvat ani ekonomický ředitel českobudějovické nemocnice Martin Bláha s tím, že zastupitelstvu slíbil předložit stanovisko ke kauze kontroverzních nemovitostí podložené auditem,“ vysvětluje Tomáš Bouzek základní podmínku, aby vůbec jednání mohla začít.

Na stole budou ale i další otázky. „Budeme muset řešit odměňování nejen v Jihočeských nemocnicích, ale i v dalších organizacích zřizovaných krajem,“ zmiňuje jeden z problémů Josef Knot. Za zásadní ho považuje i Tomáš Bouzek: „Proběhne jednání o nastavení manažerských odměn v nemocnicích. Za problematické považujeme neomezené načítání odměn v návaznosti na počet vykonávaných funkcí.“

„Dané složení koalice se jeví pro další stabilní správu našeho kraje jako nejvhodnější – při respektování vítěze voleb a při provedení nezbytných personálních změn,“ uzavírá Tomáš Bouzek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jakob (TOP 09): Podávám návrh na zachování mokřadu u Lysé nad Labem

18:38 Jakob (TOP 09): Podávám návrh na zachování mokřadu u Lysé nad Labem

Krajští zastupitelé 24.6. loňského roku schválili prodej pozemků u Lysé nad Labem za účelem výstavby…