Kobza (SPD): Že prý u nás nejsou nelegální migranti? Nenechte se bulíkovat!

25.08.2019 12:46

V Bruselu jen zaměnili slovíčko „přerozdělování“ za „přesídlování“. Statistika je mocná čarodějka. Naše vláda ke všemu mlčí.

Kobza (SPD): Že prý u nás nejsou nelegální migranti? Nenechte se bulíkovat!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Kobza je členem Poslanecké sněmovny, zvoleným za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
reklama

Jsou zde, v Česku, nějací nelegální imigranti? Otázka, která se používá jako klacek na názorové oponenty už několik let, aniž by většinou tazatele zajímala skutečná a pravdivá odpověď. Je jich zde jenom pár, jak neustále opakují představitelé desítek promigračních neziskových organizací napojených na veřejné rozpočty?

Projít si noční Václavák

Mimochodem, velmi často se v této souvislosti opakuje (bez udání zdroje) údaj, že za uplynulý rok přišlo do Česka pouze dvanáct ilegálních migrantů. To je zhruba tak objem jedné „posádky“ kufru dodávky či kamionu, které jsou zde v poslední době zachyceny cca jednou týdně…Takže, kdybychom tato tvrzení brali vážně, lze konstatovat, že v Česku máme víc neziskových organizací čerpajících veřejné prostředky než je migrantů, kteří zde žádají o azyl…Ostatně, pro realistické nazření situace se stačí občas projít po nočním pražském Václavském náměstí, kde jenom počty „turistů“ z černé Afriky násobně číslovku dvanáct převyšují. I když není vyloučené, že jde o zájezd filatelistů, jelikož jsem při své poslední cestě tudy zblízka viděl, jak si vyměňují „psaníčka“…

Nemusí se už trmácet, letí

A teď trochu vážněji: Přerozdělování migrantů-nelegálů do členských států Evropské unie prostřednictvím trvalých kvót (tzv. Dublin 4) – pouze prozatím – neprošlo. Naši vládci z Bruselu tedy přemýšlejí a postupují jinak. Jak? Zaměnili slovíčko „přerozdělování“ za „přesídlování“. V praxi vše vypadá tak, že migrant-nelegál, zachycený v Řecku, požádá tamtéž o azyl. Je vybaven doklady na základě jím uvedených informací (protože ty své, pravé doklady, někde cestou „ztratil“) a poslán letecky do některé evropské země, už jako legální žadatel o azyl. Odtud je „přesídlen“ někam jinam, ale už se nejedná o nelegálního imigranta, proto také nevstupuje do statistik migrantů-nelegálů. Mají to eurosoudruzi chytře vymyšlené, nelegální imigrace běží v pohodě dál a legalizovaní imigranti jsou „přesídlováni“ po Evropě. A naše vláda s tím nic nedělá, dohromady ani nemůže a řekl bych, že ani nechce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Koncem příštího roku otevřeme další úsek D11

20:48 Ministr Havlíček: Koncem příštího roku otevřeme další úsek D11

Dálnice D11 je jednou z nejrozestavěnějších dálnic v Česku. Aktuálně se staví 22,4 kilometry mezi Hr…