Kohoutová (ODS): Ministryně diskriminuje postižené. Navýšení minimální mzdy se jich netýká

14. 7. 2015 13:02

Plánované navýšení minimální mzdy o 700 Kč se paradoxně nedotkne osob se zdravotním postižením (OZP). Poslední dorovnání minimální mzdy pro OZP proběhlo ještě za vlády ODS.

Kohoutová (ODS): Ministryně diskriminuje postižené. Navýšení minimální mzdy se jich netýká
Foto: modrenoviny.cz
Popisek: Poslankyně Lenka Kohoutová
reklama

„S minimální mzdou mám obecně problém, protože znesnadňuje uplatnění na trhu práce lidem s nízkou kvalifikací. Ale pokud vláda rozhodne o jejím navýšení, neměla by z něho vynechat postižené, kteří přes svůj handicap pracují a vedou aktivní život. Proto krok sociálních demokratů, kteří opakovaně zvyšují minimální mzdu u běžných zaměstnanců a na postižené zaměstnance nemyslí, považuji za nekompetentní a vůči postiženým za diskriminační,“ komentuje poslední kroky ministerstva práce a sociálních věcí Lenka Kohoutová, expertka ODS pro sociální oblast.

Důvod, proč ministryně Michaela Marksová-Tominová „opomněla“ navýšit minimální mzdu také pro OZP, je nasnadě, šlo by to totiž z rozpočtu jejího ministerstva, jelikož je mzda v chráněném pracovním prostředí částečně dotována. Na rozdíl od běžné minimální mzdy, kterou musí dorovnat zaměstnavatel.

„Je to pokrytecké, ministryně přikáže zaměstnavatelům a drobným podnikatelům navýšit minimální mzdu a staví je tak do svízelné situace, kdy si budou muset rozmýšlet, zda je pro ně daný zaměstnanec udržitelný, jestli si na sebe vydělá. Ale v případě lidí se zdravotním postižením k navýšení minimální mzdy nedošlo, byť takovou dotuje často právě ministerstvo práce a sociálních věcí. Ministryně sice přislíbila navýšení i pro takzvané OZP, ale až za dva roky, což už bude nové volební období a je otázkou, kdo bude v čele ministerstva,“ dodává Lenka Kohoutová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Podjezd pod nádražím? Město vyhodilo deset milionů za zbytečný projekt

21:30 Hejtman Kuba: Podjezd pod nádražím? Město vyhodilo deset milionů za zbytečný projekt

Zbytečně vyhozených deset milionů korun si na konto svého hospodaření může připsat vedení města Česk…