Kohoutová (ODS): Stát nemůže odpovídat za dluhy soukromých osob

18.07.2016 12:38 | Zprávy

Komentář k návrhu ministryně Marksové na náhradní výživné

Kohoutová (ODS): Stát nemůže odpovídat za dluhy soukromých osob
Foto: modrenoviny.cz
Popisek: Poslankyně Lenka Kohoutová

Paní ministryně Marksová vyráží do vlády opět s nápadem náhradního výživného. Paní ministryně si zřejmě neuvědomuje, že stát nevymůže na dlužnících výživného ani korunu. Místo aby sáhla do již zavedených sociálních dávek pro případnou pomoc pro rodiče s dítětem v nouzi a cíleně pomohla, přichází s návrhem, který jednoznačně zvedne rozpočet na sociální dávky, ale nebude schopna žádné finanční prostředky vymoci nazpět. Paní ministryně už nepočítá s finančními prostředky právě na vymožení dlužných alimentů, které se pohybují v desítkách milionů korun. Není tedy jasné, jakým způsobem se budou dlužné alimenty vymáhat.

Stát nemůže odpovídat za dluhy soukromých osob. Stát může napomoci zrychlením soudních řízení v oblasti určení alimentů a jejich vymožení. Přebírat odpovědnost za druhé ze strany státu je více než nerozumné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Dostupné bydlení

Když je pro vás takovou prioritou, proč jste to víc neřešili už teď? Nebo podle vás jste udělali maximum a to, že není bydlení nebo je pro většinu lidí nedostupné je výsledek? Já už mám dojem, že vy politici o dostupném bydlení jen mluvíte a problém narůstá!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Atentát na Kirka. Odpornost nejhrubšího charakteru

20:06 Konečná (KSČM): Atentát na Kirka. Odpornost nejhrubšího charakteru

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k atentátu na Charlieho Kirka.