Kolaja (Piráti): Piráti pomohou lidem s vyřizováním voličských průkazů do eurovoleb

19.04.2019 14:58

Piráti budou od příštího týdne pomáhat lidem s vyřizováním žádostí o voličské průkazy do voleb do Evropského parlamentu.

Kolaja (Piráti): Piráti pomohou lidem s vyřizováním voličských průkazů do eurovoleb
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

K dispozici budou na vybraných místech například v Praze, Brně, Plzni či Olomouci. Lidé tak nebudou muset chodit pouze na úřad - voličský průkaz si vyřeší prostřednictvím Pirátů například v kavárně. Díky vyřízenému průkazu pak mohou občané volit mimo trvalé bydliště. Piráti chtějí touto aktivitou přispět ke zvýšení volební účasti.

„Piráti budou stejně jako v posledních volbách do Sněmovny pomáhat lidem zařizovat volebních průkazy. Již tenkrát o to byl velký zájem, proto chceme opět lidem vyjít vstříc a usnadnit jim celý proces volby. S průkazem si mohou vybrat místo, kde půjdou k volbám – nebudou tak nuceni cestovat domů nebo tam naopak zůstávat. Například studenti pak nemusí vážit dalekou cestu domů, chataři mohou vyrazit na víkend pryč a přitom mohou jít volit,” uvedl lídr evropské kandidátky Marcel Kolaja a dodal: „Volební účast do europarlamentu patří mezi ty vůbec nejnižší, přitom nejsou o nic méně důležité než jiné. Vnímám to jako výzvu pro politiky, snažit se to změnit.”

Voličské průkazy si mohou nechat občané vyřídit od 23. dubna 2019 například v Praze, Brně, Plzni či Olomouci ve vybraných datech. Přehled konkrétních termínů bude zveřejněn na pirátském webu www.evropapotrebuje.cz/jak-volit a na facebookové stránce Pirátů. Důležitou náležitostí žádostí je také ověřený podpis advokátem nebo notářem, které Piráti zajistí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Michal Hašek (ČSSD): Několik oranžových vět

21:01 Michal Hašek (ČSSD): Několik oranžových vět

Namísto letní prázdninové pohody zmítá českou politikou vnitrokoaliční krize, která má podle mého hl…