Kolář (TOP 09): Lidská práva. Žádné handrkování se o podivné ekonomické zisky

27.10.2021 20:33 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k předpokládanému vývoji ČR.

Kolář (TOP 09): Lidská práva. Žádné handrkování se o podivné ekonomické zisky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář

Včerejší večeře s tchajwanským ministrem zahraničí možná zklame Čínu, možná naštve Hrad, ale upřímně – ti nám v době pandemie narozdíl od Tchajwanu zrovna nepomohli. Nejde ale jen o poděkování za linky na respirátory, které nám v krizové době vážně vytáhly trn z paty, jde o mnohem víc.

Mívali jsme totiž dřív takovou pěknou tradici, že jsme si v Česku vážili víc lidských práv než handrkování se o podivné ekonomické zisky. Posledních pár let se na tuhle naši vlastnost trochu zapomínalo, ale hlavně díky Senátu nezmizela úplně.

Na nové vládě bude, aby nás všechny vrátila tam, kam patříme, tedy mezi země, které se nepaktují s diktátory, neobchodují s lidskými právy a demokracii budují místo toho, aby ji ždímaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá