Kolářík (Piráti): Na bezpečnostním výboru požádám o informace k výběrovému řízení na ředitele GIBS

23.08.2018 9:20 | Zprávy
autor: PV

Komentář k výběrovému řízení na ředitele GIBS.

Kolářík (Piráti): Na bezpečnostním výboru požádám o informace k výběrovému řízení na ředitele GIBS
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Radim Dragoun vyhrál výběrové řízení na ředitele GIBS. Výběr zajišťovala komise ustavená v květnu. Vzhledem k jejímu složení ale panují pochybnosti o nezávislém postavení a o transparentnosti celého výběrového řízení. Proto na schůzi Výboru pro bezpečnost položím několik otázek, které se týkají kritérií, hodnocení a osob, které se výběrového řízení účastnily.

Je s podivem, jak velký mediální humbuk způsobilo „odstavení“ bývalého ředitele Michala Murína, zatímco nyní probíhají zásadní změny s klidem médií a tichým souhlasem koaličních partnerů. Přitom i Jan Hamáček v únoru tvrdil, že personální čistky vedené vládou Andreje Babiše nevzbuzují důvěru. O té ale nepřesvědčil ani vítězný kandidát Roman Dragoun. Ten ve své koncepci GIBS kritizuje dosavadní fungování inspekce například za propojení s politickou sférou. Právě to je přitom jedna z hlavních pochybností vztahujících se k výběrovému řízení. Proto budu dnes na Výboru pro bezpečnost pokládat dotaz na podrobné hodnocení kandidátů a kritéria výběru. Zároveň mě zajímají jména alespoň některých dalších uchazečů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Má smysl inkviziční styl politiky, který každodenně sledujeme?

12:17 Senátorka Ludková: Má smysl inkviziční styl politiky, který každodenně sledujeme?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozhovoru o zásadních otázkách dnešní každodennosti…