„Po rekonstrukci budou mít ulicí bezpečnější průjezd cyklisté, přibude přes sto stromů a prostor u Drinopolu a Konecchlumského bude využit pro sousedská posezení,“ shrnula hlavní přínosy projektu náměstkyně pražské primátorky Petra Kolínská.
Všechny tramvajové zastávky zůstávají na svém místě. Požadavku městské části na doplnění zastávky U polikliniky není možné z důvodu zachování rozumné vzdálenosti zastávek vyhovět. Podle nových analýz se počet parkovacích míst po zavedení parkovacích zón a revitalizaci sníží pouze o sedm. Rekonstrukce by měla začít v roce 2018.
„Velkou změnou bude také zasypání podchodu na Malovance. Ten je nejstarší v Praze a chodci jej kvůli nevábnému prostředí téměř nevyužívají. Místo podchodu se v zájmu pěších zúží ulice do jednoho pruhu,“ doplnila Kolínská.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



