Kolovratník (ANO): Měli bychom zanechat politických her a začít konečně pracovat pro občany

26.11.2017 13:50 | Zprávy

Pokud se nepodaří sestavit většinovou koaliční vládu, měla by vzniknout vláda menšinová s důvěrou sněmovny. Politici si stěžují, že se nesnažíme o sestavení většinové vlády a chceme vládnout sami. Není to pravda.

Kolovratník (ANO): Měli bychom zanechat politických her a začít konečně pracovat pro občany
Foto: ANO.cz
Popisek: Martin Kolovratník

ANO oslovilo všechny demokratické strany a vyzvalo je k utvoření většinové vlády. Všechny strany tuto nabídku odmítly a raději budou tvořit vládní opozici. Je tak pochopitelné, že většinový kabinet bez vůle ostatních stran nemůže vzniknout.Asi jste na to taky v novinách narazili. Andrej Babiš se podle některých nesnaží o sestavení většinové vlády a chce vládnout sám. Údajně jsme neučinili všechny možné kroky k tomu, abychom koaliční partnery oslovili. To ovšem není pravda. Ihned po volbách jsme oslovili všechny politické sněmovní subjekty a jsem pevně přesvědčen, že máme spoustu programových bodů, které chceme a společně můžeme prosadit.

Souhlasím s tím, že se musíme snažit získat většinovou vládu. Je však potřeba jasně říct, že pokud strany nějakým výrazným způsobem nepřehodnotí své postoje, nebude to možné. V takovém případě souhlasím, aby vznikla menšinová vláda. Oslovujeme odborníky nestraníky, ale podporu chceme hledat i napříč politickým spektrem postavenou na programových střetech, ať už s ODS, sociálními demokraty a dalšími subjekty.

Skoro třetina voličů rozhodla o tom, že vládní odpovědnost má převzít hnutí ANO. Za sebe i své kolegy garantuji, že chceme sednout ke stolu a nebavit se o tom, kdo koho pomlouval, ale o programech. Přiznám se, že mě překvapil razantní postup ODS bezprostředně po volbách. Části našich programů jsou velmi podobné, naše filozofie také, ale nedostali jsme příležitost hovořit, protože ODS hned přijala usnesení, že s hnutím ANO nikdy. I proto je Andrej Babiš přinucen jednat na vlastní pěst a některá jména zveřejnit přes média.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

9:04 Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

Když před volbami koalice SPOLU slibovala „slušnou politiku“ a „transparentnost“, voliči možná ještě…