Komrsková (Piráti): Cenu Prahy Adapterra Awards vyhrál Toulcův dvůr

11.11.2023 12:06 | Tisková zpráva
autor: PV

V rámci vyhlášení cen Adapterra Awards za nejlepší projekt, který připravuje město Prahu na změnu klimatu, zvítězil v letošním roce Toulcův dvůr. Jedná se mimo jiné o mokřad se vzácnými a ohroženými druhy živočichů, tůně, dešťové jezírko s kaskádami či lužní les v Hostivaři. Cenu každoročně uděluje Nadace Partnerství ve své soutěži Adapterra Awards.

Komrsková (Piráti): Cenu Prahy Adapterra Awards vyhrál Toulcův dvůr
Foto: Piráti.cz
Popisek: Jana Komrsková

Kořeny Toulcova dvora sahají až do 14. století. Po nevhodných úpravách za hospodaření zemědělského družstva se jej v 90. letech ujala nezisková organizace. Na 10 ha tu dnes provozuje farmu s domácími zvířaty, jízdárnu, zahradnictví, ubytování, zdravou jídelnu, ekologické obchůdky, mateřskou školu, rodinné centrum či organizuje vzdělávací programy.

„Toulcův dvůr si ocenění zaslouží a velmi k němu gratuluji. Jejich aktivity znám ještě ze svého působení na Praze 10. V oblasti udržitelnosti a edukace veřejnosti odvádí skvělou práci a působí jako příklad pro jiná centra s podobným zaměřením. Spolupráce Prahy a Nadace Partnerství je výborná a těším se na další ročníky,“ prohlásila při předávání ocenění náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Jana Komrsková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Změna zákona o střetu zájmů

Proč je nutná? V čem je pro nás jako lidi současná podoba špatná? Mám dojem, že se tu opět řeší něco, co nám lidem nepomůže – pokud ano, jak? Spíš se ale podle mě jedná o zákon šití někomu, hlavně premiérovi, na míru.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Česko vyváželo sledovací technologie do Iráku a Pakistánu

19:21 Gregorová (Piráti): Česko vyváželo sledovací technologie do Iráku a Pakistánu

Česko vydalo v letech 2022 a 2023 více než stovku licenčních oprávnění na vývoz sledovacích technolo…