Konečná (KSČM): Konec posledního svobodného informačního kanálu?

01.12.2016 16:30

V nedělních Otázkách Václava Moravce ministr Stropnický stále opakoval jako na kolovrátku, že v České republice působí dezinformační weby řízené a placené z Ruské federace.

Konečná (KSČM): Konec posledního svobodného informačního kanálu?
Foto: Archiv Kateřiny Konečné.
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná.

Ostatně nedávno ministerstvo vnitra zřídilo cenzorskou skupinu s patentem na pravdu, která bude mít za úkol s těmito údajnými dezinformacemi bojovat. Je vidět, že panu ministrovi souběh herecké a politické kariéry příliš nesvědčí. Nejenže role ministra obrany mu asi herecky nesedla, ale hlavně mu nezbývá čas sejít do podhradí mezi občany. Zjistil by, že je trápí úplně jiné problémy. Například – když už jsme u toho internetu – má Poslanecká sněmovna probírat novelu zákona o Vojenském zpravodajství, která se týká zejména jeho možností kontroly internetu. Jedná se už o druhou verzi. Na rozdíl od té první je zde konečně zakotveno, že pro sledování sítě je nutné soudní povolení, ale pravomoci, které jsou rozvědce přisouzeny, považuji za velmi rozsáhlé. Odborníci dokonce varují před bezprecedentním zásahem do soukromí uživatelů. Toto považuji za obrovský problém. Alternativní weby totiž občany nikdo nenutí číst. Jsou sledovány zkrátka a dobře proto, že informace oficiálních informačních kanálů jsou často jednostranné. Občané nejsou hloupí, umí si dát jedna a jedna dohromady a vyhodnotit situaci a informace bez toho, aby jim do toho mluvila cenzorská skupina ministerstva vnitra. Ale aby se každému z nás mohla vláda prostřednictvím rozvědky nabourat do počítače, projít si dokumenty, včetně e-mailů a navštívených webů, to už by bylo i na Orwella moc.

Převzato z profilu.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyne - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hašek (ČSSD): Víno není jen tak nějaký "alkohol", ale poezie v lahvi

12:27 Hašek (ČSSD): Víno není jen tak nějaký "alkohol", ale poezie v lahvi

Boj našeho hejtmanského tria Juránek (2000-2008), Hašek (2008-2016) a Šimek (2016-dosud) proti úvahá…