Kordová Marvanová: Praha prověří kontrolní mechanismy TSK u mostních staveb

01.04.2019 13:57

Pražští radní v pondělí schválili tisk, který reaguje na postup vyšetřování pádu Trojské lávky Policií ČR. Magistrát hl. m. Prahy prověří, jak bylo v minulosti nakládáno s informacemi o havarijním stavu Trojské lávky, a zároveň, jestli postupovala Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) při správě lávky v souladu se smlouvami s hl. m. Prahou.

Kordová Marvanová:  Praha prověří kontrolní mechanismy TSK u mostních staveb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hana Marvanová

Vedení hlavního města prověří, jakým způsobem bylo v minulosti nakládáno s informacemi o stavu Trojské lávky a zda byly dodrženy veškeré kontrolní mechanismy, které měly pádu zabránit. „Z šetření orgánů činných v trestním řízení vyplývá, že špatný až havarijní stav Trojské lávky byl konstatován v řadě dokumentů a posudků správce Trojské lávky, a to již minimálně v roce 1995,“ uvedla radní pro oblast legislativy Hana Kordová Marvanová.

„Dvacet let správce mostů v Praze - Technická správa komunikací a vlastník hlavní město Praha - přehlížely havarijní stav Trojské lávky, což je neuvěřitelné selhání všech, kteří o tom věděli, i těch, kteří o tom nevěděli, ale vzhledem ke svým funkcím vědět měli. Pražský magistrát nyní prověří, proč se tak stalo a zároveň zajistí, aby napříště byly kontrolní mechanismy a procesy nastaveny tak, aby k podobnému případu již nikdy nedošlo,“ doplnila radní Kordová Marvanová.

Po pádu lávky bylo TSK přijato několik krátkodobých i dlouhodobých opatření. V následujících týdnech po pádu Trojské lávky byly provedeny mimořádné kontroly všech konstrukčně podobných mostních objektů ve správě TSK a v průběhu roku 2018 došlo k navýšení počtu pracovníků na oddělení mostů. Diagnostiky jsou v daleko větším počtu prováděny i u mostů menších rozpětí, a to zejména u problematických konstrukcí nebo na dopravně velmi exponovaných komunikacích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Malý: Lékový záznam bude zachraňovat životy

10:01 Senátor Malý: Lékový záznam bude zachraňovat životy

Institut lékového záznamu o léčivech může v Česku zachránit stovky životů ročně. Jde o jednoduché op…