Koten (SPD): Evropským parlamentem otřásá jeden korupční skandál za druhým

24.01.2023 7:29 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke korupčním skandálům v Evropském parlamentu.

Koten (SPD): Evropským parlamentem otřásá jeden korupční skandál za druhým
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Radek Koten, SPD

Jeden korupční skandál za druhým otřásá Evropským parlamentem, informovaly Novinky.cz. Problém má nyní předsedkyně europarlamentu Roberta Metsolaová, píše rakouský server Der Standard.

Prasklo na ní, že se svým partnerem strávila koncem loňského října nějaký čas v luxusním francouzském hotelu na útraty vinařského spolku Bacchanalian, který se zaměřuje na propagaci vín a dalších alkoholických nápojů. Metsolaová „zapomněla“ pobyt nahlásit; podle parlamentních pravidel se tak mělo stát nejpozději do konce loňského listopadu. Informace o cestě zveřejnila až minulý týden poté, co parlamentem otřásl korupční skandál. Navíc „opomněla“ sdělit, že ji na cestě doprovázel její partner. Evropská unie se tím podle mého názoru stále více zabředá do korupčních skandálů a ztrácí naprosto důvěryhodnost. Brusel nemá podle mě vůbec právo peskovat členské státy, že v nich bují korupce. Zloděj volá: „chyťte zloděje“. Káží vodu a pijí víno. Doslova. To je ten „vrchol demokracie“, který nám sluníčkářská „kavárna“ předkládá za vzor.

Podobně to prý bylo i s dárky, které předsedkyně europarlamentu přijímala. Opožděně zveřejnila seznam čítající 125 položek. „Paní předsedkyně přijímá dary jménem instituce, ale nenechává si je,“ tvrdí její mluvčí. Údajně všechny dala do úschovy parlamentní administrativě nebo je uložila ve své kanceláři. Na seznamu dárků se objevily obrazy, vázy či knihy.

Z účasti na zločinecké organizaci, praní špinavých peněz a korupce obvinila justice mimo místopředsedkyni parlamentu Evu Kailiovou, o níž český europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský prohlásil, že je to jeho dobrá kamarádka. Jde o případ údajného vlivu Kataru a Maroka na politická rozhodnutí Evropského parlamentu. Sám Zdechovský čelil podezření z toho, že údajně kopal za zájmy arabského Bahrajnu...

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Prohlášení k výsledku voleb do Evropského parlamentu 2024

23:08 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Prohlášení k výsledku voleb do Evropského parlamentu 2024

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zúčastnila voleb do EP a obdržela v nich 12 448 hlasů, tj. 0,41%. V pořadí …