Koudelka (ČSSD): Ministerstva na Moravu

19.09.2017 6:34

Ministerstva lze umístit nejen v Praze, ale i ve velkých městech na Moravě.

Koudelka (ČSSD): Ministerstva na Moravu
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka
reklama

Vysoká škola Karla Engliše v Brně a zvláště její rektor docent Zdeněk Koudelka se dlouhodobě věnují veřejné správě Moravy a Slezska. Kritizují její nedostatky a pro její zlepšení navrhují umístění některých ministerstev v Brně.

Náš stát je centralistický a to je špatně. Všechna ministerstva jsou v Praze, což není nutné. Brno je druhým největším městem státu a je uznáváno jako centrum vysokých škol a justice. Proto by ministerstva školství i spravedlnosti měla sídlit v Brně. To přispěje k rozvoji Brna i zvýšení nabídky pracovních míst, včetně vysoce kvalifikovaných. V Brně je dostatek vysokých škol, které pokryjí potřebu vzdělání pro nová pracovní místa.

Praze i tak zbude velké množství úřadů. Ovšem stejný přístup lze uplatnit i vůči jiným městům na Moravě. Báňský úřad by měl sídlit v Ostravě, která je centrem hornictví, a ne v Praze, kde žádné doly nejsou, leda tak tunely.

Brno není běžným krajským městem, ale centrem Moravy. To by měl uznat i zákonodárce a umístit sem některé dosud pražské úřady. Tak je tomu například v sousedním Německu, kdy jsou ministerstva i mimo Berlín. A je tomu tak i v jiných státech. Prosazení této zásady se dlouhodobě věnuje Vysoká škola Karla Engliše.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Chce-li soudce být politikem, ať opustí soudcovskou kariéru

9:09 Prezident Zeman: Chce-li soudce být politikem, ať opustí soudcovskou kariéru

Projev prezidenta republiky při jmenování soudců obecných soudů