V roce 2019 chtěla BIS měnit výuku dějepisu a češtiny na školách, která podle ní byla příliš proslovanská. Ministerstvo školství o tom jednalo s ředitelem Bezpečnostní informační služby. Ani před rokem 1989 není známo, že by náčelník Státní bezpečnosti jednal s ministerstvem školství kvůli výuce.
Snaha tajné služby ovlivňovat výuku na školách je popřením listopadu 1989. Tehdy studenti vyhnali tajnou polici ze škol a základní akademickou svobodou se stala svobodná diskuze bez strachu z dozoru a donášení tajné policii. Pro udržení svobody je nutné tuto snahu tajné služby odmítnout. Učitelé, svobodně učte studenty bez ohledu na národnostní diskriminaci, po které BIS volá.
Postoji ke školství odhaluje Bezpečnostní informační služba podstatu své činnosti. Jde ji o vytváření atmosféry podezřívavosti a strachu. Tajné služby jsou drahé. V historii se vyráběl pocit ohrožení, aby se zdůvodnily peníze pro tajné služby. Taková zpravodajská činnost je mrháním peněz.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLČlánek byl převzat z Profilu Doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV