Koudelka (Trikolora): Hamáček plivl na zaměstnance

29.10.2021 5:35 | Komentář
autor: PV

Ministr vnitra Jan Hamáček známý svými útoky na práva lidí, kteří se nechtějí „dobrovolně“ očkovat a nepodléhají covidistické propagandě, poplival veškeré zásady sociální demokracie, kterou dovedl na politický hřbitov.

Koudelka (Trikolora): Hamáček plivl na zaměstnance
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka

Článek byl převzat z Profilu Doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. - Hamáček plivl na zaměstnance

Sociální demokracie vznikla jako strana bránící zaměstnance, hájící lidi práce. Hamáček v rozporu s touto staletou tradicí vystoupil s tím, že by mělo být zabráněno zaměstnancům pracovat na pracovišti, pokud nebudou „dobrovolně“ očkováni nebo testováni a to za své peníze. Jde o podlý útok na základní právo člověka opatřovat si své prostředky na živobytí prací.

Žádný zákon nepřikazuje povinné očkování na covid. Žádný zákon nyní nepřikazuje testování zdravých lidí na pracovišti. I pokud by něco takového chtěl zaměstnavatel, musel by je hradit, testování by muselo probíhat v pracovní době a za současného právního stavu jen na základě dobrovolnosti, protože testování zdravých zaměstnanců může nařídit jen Ministerstvo zdravotnictví mimořádným opatřením podle pandemického zákona. Je dobře, že Tripartita tento Hamáčkův útok na zaměstnance odmítla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Chaotické zásahy do financování veřejnoprávních médií

13:05 KDU-ČSL: Chaotické zásahy do financování veřejnoprávních médií

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k činnosti vlády Andreje Babiše.