Koudelka (Trikolóra): ODS, lidovci a TOP - SPOLU za policejní brutalitu

11.03.2021 9:45

V Uherském Hradišti 10. 3. 2021 strhli strážníci městské policie tatínka tříletého chlapce na zem a drsně odvedli. Dítě ponechali jeho osudu, naštěstí se o něj postarala žena z blízké pekárny.

Koudelka (Trikolóra): ODS, lidovci a TOP - SPOLU za policejní brutalitu
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka
reklama

To vše proto, že tatínek, který dítě vyzvedl na dětském hřišti a odváděl domů, neměl na prázdné ulici roušku. „Tati, tati,“ pláče malé dítě a bezmocně přihlíží, jak se dva policisté snaží zpacifikovat jeho otce a povalí jej na zem. Nešťastné dítě dojemně zkouší tátovi pomoci. Malé dítě ví, kde je sprosté násilí a komu se má pomoci. Tátu jeden z policistů zalehl na záda a druhý mu kroutí ruce. „Pusťte mě, mám tady dítě,“ snaží se muž policisty přesvědčit, že takové drsné jednání není před zraky dítěte vhodné. Policisté otce odvádějí. Dítě se ocitá samotné na ulici, jeho otec byl jediný, kdo mu dělal doprovod. Vystrašeně pak běží k přicházející ženě z nedalekého pekařství.

Nosit roušku na prázdné ulici je příkaz nedůvodný a hloupý

Příkaz nosit roušku na prázdné ulici je nedůvodný a hloupý. Je-li někdo sám či ve velkém odstupu na ulici v zastavěné obci, je to stejné, jak kdyby byl sám mimo zastavěné území obce. Pakliže městská policie vymáhá brutálními prostředky nedůvodný a hloupý příkaz, sama jedná hloupě.

Odpovědnost má starosta z ODS

Anketa

Věříte léku ivermektin?

66%
7%
hlasovalo: 15056 lidí

Ze zákona řídí městskou policii starosta. Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha z Občanské demokratické strany má odpovědnost za to, jak městská policie v Uherském Hradišti jedná. ODS realizuje policejní stát v praxi jednoho města, kde vládne. ODS v Uherském Hradišti vládne díky koalici s lidovci a TOP. Tedy ve městě vytvořila koalici, která pod názvem SPOLU chce získat moc ve státě. Jak by se pak chovala k občanům, ukázala v Uherském Hradišti. Je to SPOLU za policejní brutalitu.

Zástupci ODS, lidovců i TOP vyčítají prezidentovi republiky, že prý rozděluje společnost. A oni ji svým brutálním policejním násilím v Uherském Hradišti nerozdělují? Předseda Senátu z ODS podporuje demokracii a lidská práva na Tchaj-wanu a v Tibetu. Ale jak si ODS představuje své vládnutí, dokázala v Uherském Hradišti. Neměl by se předseda našeho Senátu spíše vyjadřovat k policejní brutalitě u nás, než v Asii? Co je pro něho přednější?

ODS se tváří jako opozice vůči vládě Andreje Babiše. Ale příklad Uherského Hradiště ukazuje, jak se aktivně za použití brutality podílí na vymáhání i nedůvodných a hloupých vládních zákazů. Je opozicí s vládou kolaborující.

(převzato z Profilu)

Článek byl převzat z Profilu Doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sehnal (APB): Jsme rádi, že úsilí a vysoké nasazení začíná nést ovoce

11:05 Sehnal (APB): Jsme rádi, že úsilí a vysoké nasazení začíná nést ovoce

Jedna vlaštovka jaro nedělá, ale jsme rádi, že společné úsilí a vysoké nasazení celého našeho týmu a…