Kováč (SRP): Pokud se jedná o tajné interní právní předpisy, měla by je poslankyně Hnyková zrušit

29.04.2014 18:36

Poslankyně Jana Hnyková (Úsvit) se zostra pustla do posudkových lékařů, kteří se, dle jejího názoru, při posuzování invalidního důchodu neřídí zdravotním stavem posuzované osoby, nýbrž její příslušností.

Kováč (SRP): Pokud se jedná o tajné interní právní předpisy, měla by je poslankyně Hnyková zrušit
Foto: Archiv JH
Popisek: Jana Hnyková

„Nechtějí se učit a zároveň dle jistých právních předpisů prý získají vyšší sociální dávky. Místo toho vrhnou veškeré úsilí na to, aby získali například invalidní důchod. Není proto výjimkou, když potkáte patnáctiletého invalidního důchodce!“ píše ve svém blogu.

O jaké konkrétní právní předpisy jde, se mi nepodařilo zjistit. Zákon o hmotné nouzi jasně stanovuje podmínky pro přiznání dávky v hmotné nouzi, platné pro všechny občany bez rozdílu, tedy nerozlišující je podle etnického klíče.

Pokud se však jedná o nějaké tajné interní právní předpisy, schválené poslaneckou sněmovnou, ke kterým má poslankyně přístup, měla by ze své pozice iniciovat jejich odtajnění a zrušení, protože jsou v příkrém rozporu s listinou základních práv člověka.

„Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech.“ Článek 1 listiny.

Hnyková (možná nechtěně) poukázala na možnou korupci ve státní správě, když úředníci, posuzující dávky v hmotné nouzi, přiznávají určité skupině občanů vyšší sociální dávky (možná za úplatu), pouze na základě jejich příslušnosti.

Nutí ředitelé ÚP své podřízené porušovat zákon?             

Je dosti možné, že ředitelé ÚP nutí své podřízené, aby měsíčně přispívali ze svých mezd do zvláštního fondu, ze kterého pak peníze na vyšší dávky vyplácejí. Populistické hnutí Úsvit Tomia Okamury také dlouhodobě kritizuje pravicově konzervativního exministra Drábka (TOP09), který v době, kdy vedl rezort MPSV, zavedl reformy umožňující třeba vyplácení sociálních dávek v rozdílné výši a vytvořil jakési právní předpisy, podle kterých je úředníci mohou přiznávat.

Hnyková upozornila také na to, že Drábek umožnil, aby posudkoví lékaři měli zákonnou možnost přiznávat invalidní důchody už 15letým, na základě etnického klíče. Můžeme se opět domnívat, že tak dělají nezištně.

Miroslav Kováč
Kandidát do EP za SRP

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: .

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Švarcbek (KSČM): Prostě jen dobrý byznys a pochybné vzory

8:39 Švarcbek (KSČM): Prostě jen dobrý byznys a pochybné vzory

Svět celebrit vládne. Prostředků a možností, jak vytvořit celebritu, je v dnešní době nepřeberné mno…